Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.26 10:53

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl Anatolijaus Šenderovo netekties

LRT.lt 2019.03.26 10:53

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Saulius Skvernelis ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis reiškia užuojautą dėl Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo netekties.

Pasak šalies vadovės, muzika buvo užkoduota A. Šenderovo asmenybėje. Talentingas kompozitorius buvo visą gyvenimą ištikimas savo pašaukimui ir siekė savo kūryba priartinti muziką prie kiekvieno žmogaus. To mokė ir jaunuosius muzikos kūrėjus, dosniai dalindamasis su jais meistriškumo paslaptimis.

Anot prezidentės, kompozitoriaus kūriniai, kuriuose atpažįstami senosios žydų kultūros atgarsiai, skamba kaip universalaus talento liudijimas, yra pripažinti ir vertinami visame pasaulyje.

A. Šenderovo nuopelnai kultūrai ir valstybei buvo įvertinti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, taip pat ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi ir Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, daugybe premijų tarptautiniuose konkursuose. A. Šenderovas buvo vienas pirmojo tarptautinio profesionaliosios žydų muzikos festivalio Vilniuje iniciatorių.   

Dėl šios netekties šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą A. Šenderovo šeimai, draugams ir kolegoms.

„Šalies kultūros bendruomenė ir tarptautinis muzikos pasaulis neteko talentingo kompozitoriaus. Šio iškilaus menininko unikali kūryba kupina dramaturgijos, ryškių emocijų ir tautinių motyvų, todėl susitikimas su A. Šenderovo muzika visada buvo didelis ir įsimintinas įvykis.

Dėl skaudžios netekties reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems, bičiuliams ir visiems kultūros žmonėms. Esu tikras, kad įstabi kompozitoriaus muzika nemirtinga – ji ir toliau skambės Lietuvoje bei žymiausiose pasaulio koncertų salėse“, – sako vyriausybės vadovas.

„Kompozitorius pasauliui dovanojo ypatingą skambesį, nešantį ne tik ryškią emociją, bet ir svarbią žinią. Dėkojame už šalies vardo garsinimą ir pasaulinių apdovanojimų pelniusios muzikos palikimą“, – sako parlamento vadovas.

LRT.lt primena, kad kompozitorius A. Šenderovas (1945–2019) mirė antradienį, praneša Lietuvos muzikų sąjunga. Kaip pasakoja meno mecenatas Jonas Žiburkus, pastaruoju metu kompozitorius gydėsi Amerikoje, ten ir mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi