Lietuvoje

2012.12.26 14:16

A. Matonis: jau susitaikiau su mintimi, kad per Kalėdas tradiciškai nusidėsiu

LRT.lt2012.12.26 14:16

Lietuviai nėra vien paniurėliai, kurie per šventes tiek atsipalaiduoja, kad paskui gydosi mėlynes ar petardų skyles. Taip tvirtina manąs LRT televizijos naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis.

Lietuviai nėra vien paniurėliai, kurie per šventes tiek atsipalaiduoja, kad paskui gydosi mėlynes ar petardų skyles. Taip tvirtina manąs LRT televizijos naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis.

Kokia, Jūsų manymu, turėtų būti tikra šventė?

Tikra šventė yra tada, kai linksma ir gera tau pačiam bei visiems tiems, kurie tau rūpi, ir kuriems rūpi tu. Šventė, po kurios dėl nieko netenka gailėtis. Per kurią suvoki, kiek daug turi brangių žmonių, ir per kurią patiri, kad tave mylinčių yra daugiau, nei keiksnojančių, ir kad jie – mylintieji ir mylimi - tau išties rūpi kur kas labiau, nei pikta linkintys niurzgliai.

Ar lietuviai – paniurėlių tauta, nemokanti atsipalaiduoti ir švęsti?

Kartais toks stereotipas atrodo turįs pagrindo gyvuoti – paniurėliai, kurie per šventes tiek atsipalaiduoja, kad paskui ilgai gydosi mėlynes ar petardų skyles. Bet prisimenu Rūtos Meilutytės sutiktuves iš auksinės olimpiados Vilniaus Rotušės aikštėje, ir tuomet tas stereotipas bent jau neatrodo absoliučiai universalus.

Ką Jūs asmeniškai veikiate per Kalėdas – ir ką linkėtumėte veikti kitiems?

Kūčios nuo seno yra tradicinė šeimos šventė. Kažkada prie Kūčių stalo sėsdavom pas a.a. mano bobutę, vėliau – važiuodavom pas žmonos mamą ir mano tėvus, o šiemet labai džiaugiuosi galėdamas artimiausius žmones pasikviesti pas save. Jau susitaikiau su mintimi, kad tradiciškai nusidėsiu – tikrai persivalgysiu. Visiems linkiu švęsti taip, kad būtų gera jiems ir švenčiantiems kartu. Ir kad kuo daugiau tų brangiausių žmonių būtų šalia, o ne už jūrų marių. Bent jau per Kūčias ir Kalėdas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt