Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.09 18:32

Teismas patvirtino, kad šokių vakarus organizavusi A. Ručienė papirkinėjo rinkėjus

BNS 2015.02.09 18:32

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmadienį atmetė „tvarkietės“ Aušros Ručienės skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo, kuriuo ji pripažinta papirkinėjusi rinkėjus dėl rengtų šokių vakarų.  

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmadienį atmetė „tvarkietės“ Aušros Ručienės skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo, kuriuo ji pripažinta papirkinėjusi rinkėjus dėl rengtų šokių vakarų.

A. Ručienė yra „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatė į Kauno mero postą.

Teismas konstatavo, kad A.Ručienės labdaros ir paramos fondas jau prasidėjus rinkimų kampanijai organizavo nemokamus šokių vakarus „Kam per trisdešimt“, kurių metu koncertavo žinomi atlikėjai.

„Žiniasklaidoje, įskaitant ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ tinklapyje minėti šokių vakarai pateikti kaip pareiškėjos vardo fondo dovana žmonėms. Nėra ginčo dėl faktinės aplinkybės, kad aptariami renginiai buvo nemokami, restorano „Legenda“ atstovai paaiškino, jog renginio organizatorius – Aušros Ručienės labdaros ir paramos fondas“, – rašoma nutartyje.

LVAT pažymėjo, kad minėti renginiai organizuoti būtent politinės kampanijos laikotarpiu Kauno mieste. Apie juos informacija buvo teikiama ir partijos tinklalapyje.

„Nors pareiškėja nurodo, kad minėtų renginių metu dar nebuvo apsisprendusi, ar kandidatuos į savivaldybės tarybą, atkreiptinas dėmesys į tai, kad žiniasklaidoje buvo pateikta informacija, jog partijos „Tvarka ir teisingumas“ Kauno miesto skyrių koordinacinė taryba pareiškėją kandidate į Kauno miesto mero pareigas patvirtino 2014 m. rugsėjo 11 d. Atsakovas (VRK – BNS) taip pat pagrįstai atkreipė dėmesį į faktinę aplinkybę, kad pareiškėjos vardo labdaros ir paramos fondas buvo įsteigtas jau prasidėjus rinkimų kampanijai, o anksčiau tokio pobūdžio veiklos nevykdė“, – rašoma nutartyje.

Šis teismo sprendimas yra neskundžiamas.

Kad A. Ručienė pažeidė įstatymus ir papirkinėjo rinkėjus, VRK nusprendė sausio pabaigoje.

VRK duomenimis, A. Ručienės labdaros ir paramos fondas pernai gruodį Kauno restorane „Legenda“ rengė nemokamus šokių vakarus „Kam per trisdešimt“. Apie tuos vakarus buvo paskelbta partijos interneto svetainėje ir nurodyta, kad tai A.Ručienė kviečia kauniečius į vakarą.

Po VRK sprendimo A. Ručienė tvirtino, kad pernai spalį įsteigtas ir jos vardu pavadintas fondas šokių vakarus rengė, tačiau ji pati prie to esą neprisidėjo. Be to, ji nėra to fondo valdymo organo narė, o skelbimų partijos svetainėje nerašė.

„Aš tiesiog dalyvavau, neskatinau (organizuoti – BNS), neorganizavau. Daugelyje renginių dalyvauju. Dabar būdama teisininkė nebesuprantu, kuriuose renginiuose galiu dalyvauti, kuriuose – negaliu“, – VRK vertinimu stebėjosi Kauno advokatė.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad prasidėjus rinkimų politinei kampanijai, draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis, paslaugomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją ar rinkimų teisę turintį asmenį dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir (arba) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą numatomą kelti kandidatu ar numatantį išsikelti kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus asmenį, kandidatą arba kandidatų sąrašą.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kovo 1 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi