Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.09 15:56

VRM ketina steigti psichologų etatus visoje vidaus reikalų sistemoje

BNS 2015.02.09 15:56

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ketina steigti daugiau psichologų etatų visoje vidaus reikalų sistemoje. Tai ministerija siekia padaryti reaguodama į tai, kad Lietuvoje statutinių pareigūnų nusižudo daugiausiai Europoje.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ketina steigti daugiau psichologų etatų visoje vidaus reikalų sistemoje. Tai ministerija siekia padaryti reaguodama į tai, kad Lietuvoje statutinių pareigūnų nusižudo daugiausiai Europoje.

Tai pirmadienį ministerijoje žurnalistams patvirtino vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio patarėjas statutinės tarnybos klausimais Vytautas Bakas.

„Pirmoji užduotis, kad užtikrintumėme kiekvienam Lietuvos pareigūnui psichologinės pagalbos prieinamumą, bus įsteigti psichologų etatai visoje Lietuvos vidaus reikalų sistemoje. Antra, bus parengtas VRM priemonių planas, kaip pareigūnams elgtis krizės atveju“, – sakė V. Bakas.

Jo teigimu, ministerija sieks, kad pareigūnams prieinamesnės taptų ministerijos sveikatos priežiūros tarnybos.

„Taip pat supaprastinsime patekimo į mūsų sveikatos priežiūros sistemą procedūras. Ir, aišku, mokymai, kaip atpažinti savižudybę, kaip atpažinti stresą ir ką daryti, kai tai įvyksta (...). Tam VRM turi išteklių, ir šis klausimas artimiausiu metu bus sprendžiamas“, – kalbėjo vidaus reikalų ministro patarėjas.

Ministerija žada pirminius su tuo susijusius sprendimus įgyvendinti per artimiausias savaites.

Pasak V. Bako, Lietuvoje vienas psichologas tenka 600-tams pareigūnų. Jo teigimu, policijoje dirba 26 psichologai, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje – du, Vadovybės apsaugos departamente ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje – po vieną, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas psichologo neturi.

Anot VRM, per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje nusižudė 17 statutinių pareigūnų. Ministerijos duomenimis, daugiausiai nusižudo policininkų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi