Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.09 17:10

J. Olekas: iš Rusijos ir Ukrainos konflikto – daug pamokų Lietuvai

LRT.lt 2015.02.09 17:10

Iš Rusijos ir Ukrainos konflikto Lietuva daug išmoko. Taip LRT Televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kuris pirmadienį pristatė 2015–2020 m. gaires.

Iš Rusijos ir Ukrainos konflikto Lietuva daug išmoko. Taip LRT Televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, kuris pirmadienį pristatė 2015–2020 m. gaires.

„[Išmokome] daug dalykų. Kalbant apie neaiškią karo pradžią, tam priėmėme sprendimus dėl greitojo reagavimo pajėgų, dėl įstatymų bazės pakeitimo. Matome, kiek daug naudojami informaciniai, kibernetiniai dalykai, kuriuos taip pat stipriname. Kalbant apie ginkluotę, tai bepiločių orlaivių panaudojimas, didesnio nuotolio ugnies galia ir pan.“, – LRT Televizijos eteryje sako J. Olekas.

Krašto apsaugos ministro 2015–2020 m. gairėse didžiausias dėmesys kreipiamas į valstybės gynybos galios stiprinimą. „Į personalo komplektavimą, karių apginklavimą, kovinį rengimą, mūsų mokomosios bazės sustiprinimą ir sąjungininkų prijungimą bendrai gynybai“, – vardija J. Olekas.

Kaip tiksliai bus stiprinama karinė galia, pasak ministro, gairėse taip pat numatyta. „Bus geriau komplektuojama kariuomenė, apginkluojamas kiekvienas karys, įsigyjamos tokios ugnies galios stiprinimo priemonės, kaip prieštankinė ginkluotė“, – aiškina J. Olekas.

Jis priduria, kad 2015 m. Lietuvos kariuomenė dar padidės 500 moderniai apginkluotų karių. Tai, anot jo, bus savanoriai, tačiau jiems už tarnystę šaliai bus atlyginta.

Karinės galios stiprinimui iš viso numatyta skirti 425 mln. eurų. Ateityje ši suma turi išaugti dar bent 100 mln. Ministro žodžiais, daug tikimasi ir iš sąjungininkų, mat Lietuva visus įsipareigojimus, numatytus NATO viršūnių susitikime 2014 m. pabaigoje, yra pasirengusi įvykdyti.

„Tai – NATO tarptautiniai štabai, greitojo reagavimo pajėgos, nuolatinės, didesnės apimties pratybos, išankstinis ginkluotės dislokavimas mūsų teritorijoje. Visa tai yra gairėse“, – sako J. Olekas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi