Lietuvoje

2019.03.25 20:53

Atleistam Arvydui Vaitkui – beveik 20 tūkst. eurų premija už gerus rezultatus, Karbauskis – suglumęs

papildyta
BNS, LRT.lt2019.03.25 20:53

Iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų pirmadienį atleistam Arvydui Vaitkui susisiekimo ministras Rokas Masiulis skyrė beveik 20 tūkst. eurų premiją už gerus darbo rezultatus 2018 metais.

Vienu įsakymu A. Vaitkui iš uosto pelno skirta keturių mėnesinių atlyginimų dydžio premija už gerus rezultatus ir gerą darbo pareigų vykdymą 2018 metais. Tokiu R. Masiulio įsakymu savo feisbuko paskyroje pasidalino A. Vaitkus.

Kitu įsakymu A. Vaitkus atšaukiamas iš pareigų ir jam skirta piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas ir vieno mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

A. Vaitkaus pastovioji atlyginimo dalis siekė 4766 eurų (iki mokesčių), priedas už rezultatus – 2383 eurų.

Anot susisiekimo ministro patarėjos Vytautės Šmaižytės, A. Vaitkus atšauktas ne dėl blogų rezultatų, todėl už gerą darbą sąžininga skirti premiją.

„Premijos valstybės valdomų įmonių vadovams skiriamos, jeigu rezultatai geri. Taigi premija yra skirta už 2018 metų rezultatus. Už praeities darbą. Atleidimas yra susijęs su ateitimi – ministras nebemato A. Vaitkui galimybės vadovauti Uosto direkcijai. A. Vaitkus atšauktas ne dėl blogų rezultatų, bet dėl kylančių rizikų, tad yra sąžininga atskaityti už pasiektus rezultatus“, – BNS atsiųstame komentare teigė ji.

Karbauskis žeria priekaištus ministrui dėl neatliekamų darbų

Savo ruožtu, į dabar jau buvusio Klaipėdos uosto vadovų pasidalintų dokumentų nuotraukas sureagavo ir „valstiečių“ partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Anot politiko, kyla keletas klausimų dėl susisiekimo ministro sprendimo, kodėl tą pačią dieną uosto vadovas sulaukia premijos už gerus rezultatus, o jau po kelių valandų jis atleidžiamas.

„Keista logika – tą pačią dieną premijuoti uosto vadovą už gerus darbo rezultatus ir atšaukti iš einamų pareigų. Ministras, šnekėdamas apie galimybę prarasti savo postą, matomai, nedrįsta prisipažinti, kad penktadienį iš LVŽS frakcijos gavo raštą dėl nevykdomos žvyrkelių asfaltavimo programos“, – stebėjosi R, Karbauskis.

Anot jo, susisiekimo ministrui R. Masiuliui keliama ir daugiau klausimų dėl tam tikrų darbų savajame sektoriuje, tarp kurių R. Karbauskis išskiria ir „Lietuvos pašto“ pralaimėtą pensijų išnešiojimo konkursą.

„Ministrui keliama labai daug klausimų. Dėl padėties „Lietuvos pašte“, kuris pralaimėjo „Sodros“ skelbtą pensijų išnešiojimo konkursą , dėl ko sutriko pensijų išnešiojimas eilėje savivaldybių. Dėl valstybinių kelių priežiūros įmonių sujungimo, po kurio labai pablogėjo regioninių kelių priežiūra žiemos laikotarpyje. Tikrai ne uosto direktoriaus klausimas galėtų tapti nepasitikėjimo ministru pagrindu“, – miglotai apie ministro galimą ateitį vyriausybės kabinete kalbėjo R. Karbauskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt