Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.09 12:44

Muitininkai pasienyje su Lenkija sulaikė rekordinę hašišo kontrabandą

DELFI.lt 2015.02.09 12:44

Sekmadienio, vasario 8 d. rytą, muitinės pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė 220 kg hašišo kontrabandą. Tai didžiausia šiemet sulaikyta narkotikų kontrabandos siunta Lietuvoje, jos vertė juodojoje rinkoje – apie 3, 7 mln. eurų.

Sekmadienio, vasario 8 d. rytą, muitinės pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė 220 kg hašišo kontrabandą. Tai didžiausia šiemet sulaikyta narkotikų kontrabandos siunta Lietuvoje, jos vertė juodojoje rinkoje – apie 3, 7 mln. eurų.

Muitinės pareigūnai informuoja, kad iki šių metų vasario 9 d. pagal dvišalius bendradarbiavimo planus dėl bendrų veiksmų pasienio teritorijose, Lietuvos muitinės pareigūnai Lenkijos pasienyje vykdė sustiprintą kontrolę.

Sekmadienio rytą kelyje A 5 patruliavę Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai patikrinimui sustabdė krovininį vilkiką „MAN“, vairuojamą Latvijos piliečio V. F. Pastarasis sakėsi važiuojantis iš vienos Vakarų Europos valstybės, kur nuvežė krovinį ir ketinantis tranzitu per Lietuvą grįžti į Latviją.

Tačiau pareigūnams latvio pasakojimas ir elgesys pasirodė įtartini, o vilkikas buvo nukreiptas patikrinimui rentgeno kontrolės sistema į Kybartų kelio postą. Ten paaiškėjo, kad patyrusių pareigūnų nuojauta neapgavo – vilkiko puspriekabės grindyse aptikta gerai įrengta slėptuvė. Ją pavyko atverti tik iš Vilkaviškio atskubėjusių ugniagesių pagalba (muitininkai nuoširdžiai dėkoja jiems už kolegišką pagalbą).

Iš slėptuvės muitininkai ištraukė keliasdešimt paketų – 220 kg medžiagos, sprendžiant pagal pirminio narkotikų testo rezultatus – hašišo.

„MAN“ vairuotojas buvo sulaikytas, o Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų kontrabandos. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokurorai.

Tai didžiausia šiemet sulaikyta narkotikų kontrabandos siunta Lietuvoje. Pernai muitinės pareigūnai sulaikė 822 kg narkotinių medžiagų.

Kaip matyti iš šio sulaikymo, pastarųjų metų narkotikų kontrabandos tendencijos nesikeičia: muitinės kriminalistų žiniomis Lietuva yra tapusi tranzitiniu punktu gabenant į Rusiją afrikietiškos kilmės hašišą ir marihuaną. Šie narkotikai dažniausiai yra marokietiškos kilmės – juos nelegaliai atplukdo į Ispaniją per Gibraltaro sąsiaurį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi