Lietuvoje

2019.03.25 17:23

Karbauskį nustebino Vaitkaus atleidimas: mato dvi priežastis ir užsimena apie Masiulio ateitį vyriausybėje

BNS, LRT.lt2019.03.25 17:23

Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimas yra kerštas už dalyvavimą rinkimuose, sako „valstiečių“ frakcijos Seime narė, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis BNS pranešė, kad siūlys frakcijai R. Masiulį pasikviesti ketvirtadienį ir išklausyti jo argumentus dėl A. Vaitkaus nušalinimo nuo pareigų.

„Šiuo atveju labai panašu, kad su žmogumi yra susidorojama dėl jo dalyvavimo rinkimuose, o paprastai dėl savo pilietinių ir politinių teisių realizavimo žmonės negali būti persekiojami“, – BNS teigė parlamentarė.  

„Yra situacijų ir pas tą patį ministrą Masiulį (susisiekimo ministras Rokas Masiulis – BNS), kai jis nenusišalina nuo labai didelio rinkos segmento, kiek tai susiję su jo brolio („Tele2“ vadovo Petro Masiulio – BNS) veikla, bet jis savęs kažkaip iš ministrų neatleidžia“, – pridūrė A. Širinskienė.  

Ramūnas Karbauskis stebisi, kad A. Vaitkus atleidžiamas tada, kai uosto veikla geriausia per pastaruosius metus.  

„Man labai keistas sprendimas. (...) Arba yra kažkokiu būdu iki ministro prisibeldė liberalai su konservatoriais, arba yra kažkokie interesai, kurie labai greitai pasimatys. Netikiu, kad šis klausimas yra be šių dviejų priežasčių“, – teigė R. Karbauskis.  

„Jeigu žmogus „valo“ kažkam vietą arba vykdo liberalų su konservatoriais nurodymus, tai jis tikriausiai ir daro tokią prielaidą, kad nebelabai jam išeis dirbti šioje Vyriausybėje vykdant kitų opozicijoje esančių partijų nurodymus“, – tvirtino jis, paklaustas, ar R. Masiuliui gali būti inicijuojama interpeliacija. 

R. Masiulis pirmadienį pats užsiminė, kad A. Vaitkaus atleidimas jam gali kainuoti postą. 

A. Širinskienė mano, kad A. Vaitkus savo teises turėtų ginti teisminėmis priemonėmis. 

Seimo narės teigimu, „valstiečių“ frakcija A. Vaitkaus situaciją aptars antradienio posėdyje: „Žiūrėsime, kaip ta situacija mums atrodo“.     

A. Vaitkus Klaipėdos mero siekė su „valstiečių“ parama, bet rinkimus pralaimėjo – jis išrinktas į savivaldybės tarybą. 

Landsbergis sveikina ministro sprendimą: pasielgė vieninteliu įmanomu teisingu būdu

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas susisiekimo ministro Roko Masiulio sprendimą atleisti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų, sveikina ministrą už parodytą principingumą, reikalaujant iš pavaldžių įmonių vadovų laikytis vakarietiškų skaidrumo standartų.

„Džiaugiuosi, kad ministras sau ir ministerijai pavaldžioms institucijoms kelia vakarietiškus skaidrumo standartus ir pasielgė vieninteliu įmanomu teisingu būdu. Glumina tai, kad Ramūnas Karbauskis ir premjeras Saulius Skvernelis ignoravo ir Nacionalinio saugumo komisijos pateiktą neigiamą informaciją apie A.Vaitkų iškėlusią partiją rėmusių verslininkų veiklą, ir elementarius skaidrumo principus. Dar daugiau – viešai spaudė ministrą neliesti susikompromitavusio Arvydo Vaitkaus. Todėl šiandieninis ministro sprendimas vertas pagarbos ir palaikymo“, – pabrėžė G.  Landsbergis.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.