Lietuvoje

2019.03.25 15:11

Skvernelis pasidalijo negirdėtais faktais: pagyros už darbą kolūkyje ir „skandalinga“ 1999 m. nuobauda policijoje

LRT.lt 2019.03.25 15:11

Vis labiau įsibėgėjant prezidento rinkimų kampanijai kandidatai tampa atviresni ir pateikia iki šiol negirdėtų faktų apie save.

Socialiniame tinkle „Facebook“ premjeras Saulius Skvernelis taip pat pasidalijo istorijomis iš mokyklos laikų, taip pat apie pirmuosius karjerus metus policijoje ir gautas pastabas.

„Matyt, atėjo metas prisipažinti. Besimokydamas mokykloje esu gavęs pastabą. Skambėjo taip: nevykdo mokyklos ir klasės vadovo reikalavimų. Dar esu gavęs padėką, kuri, atsižvelgus į šiandienos kontekstą, turbūt irgi turėtų būti prilyginama pastabai ar kažkam baisesniam – už „sąžiningą darbą kolūkyje“, – savo keliais gyvenimo faktais socialiniame tinkle dalinasi S. Skvernelis.

Premjero teigimu, daugiau didesnių pastabų mokykloje jis nėra gavęs, nors priduria, jog pradėjęs dirbti kelių policijos pareigūnu Trakuose, yra gavęs tarnybinę nuobaudą.

„1999 metais man buvo skirtas griežtas papeikimas. Kadangi tikrintojai nepasižymėjo nei objektyvumu, nei kvalifikacija, nuobaudą bei tyrimo išvadas teko apskųsti Vidaus reikalų ministerijos generaliniam inspektoriui. Pastarasis padarė išvadą, jog „komisaras inspektorius S. Skvernelis buvo patrauktas drausminėn atsakomybėn už daugumą jam inkriminuojamų pažeidimų nepagrįstai ir neteisėtai, t. y. nesant jo kaltės“. Generalinis inspektorius nurodė skirti švelnesnę nuobaudą. Taip ir buvo padaryta. Griežtas papeikimas virto pastaba. Praėjus pusmečiui ir ji buvo panaikinta“, – apie savo nusižengimą darbe prabilo S. Skvernelis, čia pat pridūręs, jog po šio įvykio, praėjus 20-čiai dienų, jis buvo paaukštintas tarnyboje.

„Per tarnybą policijoje buvau 28 kartus apdovanotas ir skatintas. Bet, aišku, toji pastaba nubraukia visą triūsą ir pasmerkia mane visuomenės akyse. Ar bent jau to norėtųsi „Skvernelio ištyrimų skyriui“, – ironiškai savo asmeninėje paskyroje rašo premjeras.

Savo įraše premjeras taip pat neslepia, kad šiuo įrašu pasidalino neatsitiktinai, esą vos pasiskelbus, jog S. Skvernelis ketina siekti šalies vadovo posto, kilo didelis susidomėjimas juo ir jo praeitimi, o įvairūs asmenys pradėjo įvairiais būdais sužinoti „bent kažką neigiamo apie Skvernelį“.

„Visuomenė tegul pasidaro išvadas, kodėl ši „aktuali informacija“ traukiama būtent dabar. Aš savuosius atsakymus turiu. Nesiruošiu smerkti žmonių, kurie visais įmanomais būdais siekia, kad, neduok Dieve, žmonės ir vėl neišrinktų „ne to“. Kai kurie iš tų būdų turi mažai ką bendro su žurnalistika. Puikiai žinau, jog konkretūs asmenys jau senokai vizituoja mano buvusius bendradarbius, kolegas ir pažįstamus, prašydami papasakoti „bent kažką neigiamo apie Skvernelį“, – tokiais žodžiais įrašą asmeninėje paskyroje baigia premjeras.