Lietuvoje

2015.02.08 15:11

Šiąnakt kai kur paspaus iki -13 laipsnių, bet kitą savaitę šalta nebus

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.02.08 15:11

Sekmadienį numatomi neramūs ir permainingi orai, LRT Radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Tačiau jau pirmadienį orai rims, o antradienį ims artėti šiltesnių orų banga. 

Sekmadienį numatomi neramūs ir permainingi orai, LRT Radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas. Tačiau jau pirmadienį orai rims, o antradienį ims artėti šiltesnių orų banga.  

„Lietuvos orus sekmadienį lems aktyvus Atlanto ciklonas, tad laukia neramūs ir labai permainingi orai. Pūs nemalonus, žvarbus ir gana gūsingas šiaurės vakarų vėjas, jo gūsiai sieks 15–20 m/s. O vakariniame šalies pakraštyje gūsiai žada įsismaginti ir iki 21–25  m/s. Protarpiais snigs, tad sningant ir pučiant tokiam gūsingam vėjui papustys, o protarpiais sulauksime ir trumpų pūgų“, – prognozavo V. Sakalauskas.

Temperatūra daug kur išliks neigiama – 0–3 laipsniai šalčio, ir tik pajūryje numatoma iki 1 laipsnio šilumos. Laikantis neigiamai temperatūrai, įspėja sinoptikas, reikėtų pasisaugoti plikledžio, kuris pasislėps po sniegu.

„Pirmadienį orai rims, tik naktį dar vietomis išliks šiaurės vakarų vėjo gūsiai iki 15–18 m/s. Dar daug kur iškris šiek tiek kritulių – daugiausiai sniego. Dieną vakariniuose rajonuose gali pasirodyti ir šlapdriba.

Naktį į pirmadienį temperatūra pažemės iki 4–9 laipsnių šalčio. Rytų Lietuvoje bent trumpam išsisklaidžius debesims galime tikėtis ir 10–13 laipsnių šalčio, ir tik 0–3 laipsnių šaltukas išliks vakariniame šalies pakraštyje“, – kalbėjo V. Sakalauskas.

Pirmadienio dieną, jo teigimu, jau bus nuo 2 laipsnių šalčio kai kurios Aukštaitijos vietovėse iki 3 laipsnių šilumos prie jūros.

„Antradienį dar daug kur numatomi nedideli krituliai, vietomis galima ir lijundra. Iš vakarų jau artės šiltesnių orų banga. Savaitės viduryje bei antroje jos pusėje kritulių bus nedaug. Naktimis temperatūra nenutols toli nuo nulio, o dienomis laukiame teigiamų temperatūrų“, – sakė sinoptikas.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5
Aurelijus Veryga
2021.05.06 14:48

Teismas: Veryga nuo 2020-ųjų gegužės nebuvo tinkamai įgaliotas eiti operacijų vadovo pareigas

Veryga: keista, kad teisininkai nesužiūrėjo, atnaujinta 18.25