Lietuvoje

2019.03.25 08:16

Lenkijos televizija kuria atstovybę Lietuvoje: rengs programą lenkakalbiams „TVP Wilno“

BNS2019.03.25 08:16

Lietuvoje transliuojamas „TVP Polonia“ kanalas šiemet turėtų pakeisti pavadinimą į „TVP Wilno“, o programos tinklelyje nuo rudens turėtų atsirasti speciali Lietuvoje gyvenantiems lenkų kalba kalbantiems žmonėms skirta 15-os minučių informacinė laida.

Praėjusią savaitę Varšuvoje Lenkijos visuomeninė televizija TVP pasirašė sutartį su Lenkijos užsienio reikalų ministerija. Pasak TVP atstovo Miroslavo Ciunovičiaus, naujoji informacinė laida lenkų kalba kuriama kaip atsvara rusiškai propagandai.

„Kai Lietuvos ir Lenkijos premjerai buvo susitikę, kalbėta, ką padaryti, kad būtų galima kovoti su rusiška informacija, kuri sako, jog lenkai ir lietuviai nesugyvena. Buvo iškelta mintis, kad gal reikia padaryti kokią kitą informacinę struktūrą, kad galėtume pasakyti lenkakalbiams Lietuvos piliečiams, jog abi pusės puikiai sutaria ir bendradarbiauja“, – BNS sakė M. Ciunovičius.

Projektui per metus ketinama skirti apie 1,7 mln. eurų. Vilniuje žadama pasamdyti maždaug 20-ties žmonių komandą, ji įsikurs Lenkų kultūros namuose ir rengs informacinę 15-os minučių laidą. Joje bus atspindimos ne tik Vilniaus krašto naujienos, bet ir visos Lietuvos.

„Mes dabar norime sukurti nedidelę komandą, kurioje bus ir žurnalistai, ir operatoriai, ir montuotojai. Manau, kad apie 20 žmonių dirbs Vilniuje. Jie įsikurs Lenkų kultūros namuose, kur bus įkurta televizijos studija ir žurnalistų darbo kambarys“, – teigė TVP atstovas.

Anot M. Ciunovičiaus, kol kas neaiškios kai kurios biurokratinės detalės, jas kartu su Lietuvos radijo ir televizijos centru ketinama išspręsti artimiausiu metu.

„Mums dar reikia atlikti techninius klausimus. Ką tik pasirašyta sutartis tarp mūsų televizijos ir Užsienio reikalų ministerijos. Pradedame ieškoti žmonių, ruošti struktūrą, techniką, galbūt kursų kažkokių reiks žmonėms“, – sakė M. Ciunovičius.

Nuo pernai gegužės pietryčių Lietuvoje retransliuojami penki lenkiški kanalai: „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia“, „NUTA.TV“ ir „Power TV“.

Lietuvoje gyvena apie 200 tūkst. lenkų tautybės žmonių. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.