Lietuvoje

2019.03.24 22:39

Parlamentarai stojo į kovą su savivaldybėmis: reikalauja nemokamų patalpų susitikimams su rinkėjais

Žygintas Abromaitis, Aina Mizgirdė, Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.24 22:39

Seime kelią skinasi įstatymas, kuris įpareigotų savivaldybes parlamentarams suteikti patalpas susitikimams su rinkėjais. Be to, jos turėtų būti pritaikytos neįgaliesiems. Jei savivaldybės per mėnesį to nepadarytų, Seimo nariams turėtų sumokėti kompensaciją už patalpų nuomą. Tačiau tokios politikų užmačios kelia savivaldybių nepasitenkinimą.

Seimo narys Bronislovas Matelis, vos išrinktas į Seimą, Panevėžyje ėmė ieškoti vietos, kur galėtų susitikti su rinkėjais. Kreipėsi į savivaldybę, tačiau sako nieko nepešęs apie tris mėnesius – svarstė rinkėjus priimti tiesiog namuose. Vis dėlto galiausiai sulaukė savivaldybės pagalbos ir gavo nedideles patalpas.

„Iš savivaldybės lyg pajuokaudami, lyg rimtai sako: kai apsigyvensit, būkit geri, nesiremkit į langą, nes langas gali su visu rėmu, ar vien stiklas išlėkti į gatvę. Na, štai tokios sąlygos. Žiema čia šalta, tai stengiuosi neužlaikyti savo rinkėjų, kad jie nesušaltų ir nesusirgtų“, – pasakoja B. Matelis.

Pasak įstatymo iniciatoriaus parlamentaro Gintauto Kindurio, jis pats patalpas gavo po pusmečio prašymų ir netgi kreipimosi į Administracinį teismą.

„Seimo nariui pagal statutą priklauso patalpa ne mažesnė nei 12 kv. m. Turbūt sunku patikėti, kad savivaldybė tokių patalpų neturi. Tikriausiai yra kažkokia trintis tarp šių dalykų. Kitas dalykas, turbūt nėra tokio reglamentavimo ką daryti, jeigu nesuteikia tų patalpų“, – sako G. Kindurys

Tačiau Seimo narių užmačios gauti nemokamai patalpas susitikimams su rinkėjais sukėlė savivaldybių pasipiktinimą. Esą Seimo nariai galėtų nuomotis patalpas už gaunamas parlamentines lėšas.

„Dabartinis noras pakeisti įstatymą iš viso yra alogiškas ir nesuprantamas, nes ten skamba taip: jeigu patalpos nėra suteikiamos, tuomet Seimo narys pats išsinuomoja ir savivaldybė padengia kaštus. Neapibrėžti kaštų dydžiai ir t. t. Ar tai reiškia, kad Seimo narys išsinuomos 5 tūkst. v. m. patalpas ir savivaldybė turės padengti jo kaštus?“, – svarsto Šiaulių meras Artūras Visockas.

Įstatymas atsidūrė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete. Savivaldybėms gali tekti patenkinti ir daugiau Seimo narių užgaidų – siūloma, kad patys parlamentarai nuspręstų, kurioje rajono vietoje jiems būtų reikalingos patalpos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI