Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Savaitės orai bus nepastovūs: šaltą jos pradžią vėl keis atodrėkis

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.08 13:45

Savaitės orai pastovumu nepasižymės. Po šaltos savaitės pradžios vėl plūstelės šiltesni orai.

Savaitės orai pastovumu nepasižymės. Po šaltos savaitės pradžios vėl plūstelės šiltesni orai.

Šeštadienį šalyje numatomi krituliai, jie pasieks visus Lietuvos rajonus, daugiausia tai bus šlapdriba, gali pasitaikyti dulksnos ir lietaus. Vakariniuose rajonuose pradės stiprėti vakarų ir šiaurės vakarų vėjas, jis bus gūsingas. Pats gūsingiausias numatomas prie jūros ir Žemaitijoje. Dienos temperatūra bus teigiama, sieks 4 laipsnius šilumos.

Rytų Lietuvoje, Zarasų rajone, kur šeštadienį vyks Sartų žirgų lenktynės, tikimybė sulaukti kritulių galima visą dieną, tačiau jie nebus intensyvūs, daugiausiai nedideli, sakė LRT Radijui sinoptikė Judita Liukaitytė. Ryto valandomis, dieną ir vakarėjant bus tiek lietaus, tiek dulksnos, tiek ir šlapdribos, bet, palyginti su kitais rajonais, būtent rytiniame šalies pakraštyje bus pats silpniausias vėjas ir nebus taip nemalonu kaip vakaruose. Temperatūra čia bus lengvai teigiama – apie 0-2 laipsnius šilumos.

Naktį į sekmadienį, pasak sinoptikės, į Lietuvą pradės plūsti daug šaltesnis oras su šiaurės vakarų gūsingu vėju. Vyks nemalonūs orų pasikeitimai – šlapdribą vėl pradės keisti sniegas, formuosis plikledis. Vėjas bus vakarų, šiaurės vakarų ir daugelyje rajonų sekmadienį numatomi gūsiai 15-20 m/s. Dėl to vietomis gali kilti trumpos pūgos. Nakties metu oro temperatūra jau bus neigiama – 3-8 laipsniai šalčio, pajūryje – apie nulį. Tuo tarpu sekmadienį dieną irgi bus jau šalta – 0-5 laipsniai šalčio.

Pirmadienį prognozuojamas jau 5–10 laipsnių šaltis, o pragiedrėjus vietomis jis gali spūstelėti ir iki 13 laipsnių. Panašūs orai išsilaikys ir naktį iš pirmadienio į antradienį. Pirmosios savaitės dienos šiluma taip pat nelepins – prognozuojama apie 2–7 laipsnius šalčio, pirmadienį ir antradienį – apie 4–9 laipsnius šalčio. Tačiau savaitės viduryje į Lietuvą turėtų vėl atkeliauti naujas atlydys, prognozuoja sinoptikė J. Liukaitytė.