Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Po kraupaus įrašo – tyrimas Vilijampolės socialinės globos namuose

Po viešumoje pasirodžiusios informacijos, kad Vilijampolės socialinės globos namuose netinkamai elgiamasi su neįgaliais auklėtiniais, pradėti tyrimai. 

Po viešumoje pasirodžiusios informacijos, kad Vilijampolės socialinės globos namuose netinkamai elgiamasi su neįgaliais auklėtiniais, pradėti tyrimai. 

Penktadienį įstaigoje lankėsi policijos pareigūnai bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sudaryta darbo grupė. Ministerijos atstovai savo tyrimą žada baigti per dvi savaites.

Įrašą apie prie lovos rišamą neįgalų paauglį išplatino Vilijampolės socialinės globos namų darbuotojas Lorenas Mišeikis. Jis tikina, kad riboti ar ne protinę negalią turinčių globotinių judesius sprendžia psichiatras. 

Esą šiuo atveju tokio leidimo nebuvo. Globos namų direktorius sako netikintis, kad jo įstaigoje buvo kankintas paauglys, dėl to nedelsdamas kreipėsi į prokuratūrą. 

„Nematau jokios savo ir netgi darbuotojo kaltės, kol ji neįrodyta. Kodėl reikia spręsti apie įstaigą blogai, kol nėra pateiktos išvados? Labai norėčiau, kad kuo greičiau tai įvyktų, kad būtų visai Lietuvai aišku, aš tokių dalykų nemačiau“, – kalba Vilijampolės socialinės globos namų direktorius Linas Butkus.

Apie galimą smurtą prakalbęs pedagogas sako patiriantis didelį spaudimą – psichologinį spaudimą esą patiria ir kiti esama tvarka nepatenkinti darbuotojai.  

„Nežinau, kaip visa ta situacija išsirutulios, patyriau begalinį spaudimą tiek iš vadovo pusės – šiandien net rankos nepadavė, sakė, kad „neturi garbės su manimi“, – tikina Vilijampolės socialinių globos namų profesinės sąjungos vadovas L. Mišeikis.

Paviešinus vaizdo įrašą, penktadienį globos namuose lankėsi policija bei socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

„Kol kas nenorėčiau komentuoti ir kalbėti apie tai, kas būtų, jeigu būtų. Pasižiūrėsim, turim planą, o jūs sužinosite, kai viskas bus baigta. Nėra čia paprasta įstaiga ir visokių atvejų gali pasitaikyti“, – Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sudarytos darbo grupės tyrimas įstaigoje turėtų trukti kelias savaites, po jo bus pateiktos išvados.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi