Lietuvoje

2015.02.14 17:27

KT pripažino, jog kai kurie vairuotojai iki šiol bausti nepagrįstai

ELTA2015.02.14 17:27

Nuo šiol laikinai vairuoti automobilį, kurio vairas yra dešinėje pusėje, galės visi mūsų šalies piliečiai, ne tik nuolat gyvenantys užsienyje ir ten įregistravę savo transporto priemones, bet ir tie, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje.

Nuo šiol laikinai vairuoti automobilį, kurio vairas yra dešinėje pusėje, galės visi mūsų šalies piliečiai, ne tik nuolat gyvenantys užsienyje ir ten įregistravę savo transporto priemones, bet ir tie, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje.

Konstitucinis Teismas penktadienį pripažino, jog įstatymų nuostatos, draudžiančios Lietuvoje gyvenantiems žmonėms ir Lietuvos piliečiams dalyvauti viešajame eisme su vairą dešinėje pusėje turinčiomis transporto priemonėmis prieštarauja Konstitucijai. Nes  toks draudimas buvo netaikomas laikinai (iki 90 dienų per metus) į Lietuvą su užsienio valstybėje įregistruotomis transporto priemonėmis atvykusiems Lietuvos piliečiams, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra užsienio valstybėje.

Pareiškėjas - Kauno miesto apylinkės teismas nagrinėjo bylą pagal skundą dėl policijos pareigūno nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Šioje byloje Lietuvos piliečiui, kuris vairavo užsienyje gyvenančiam draugui priklausantį automobilį su vairu dešinėje pusėje, buvo paskirta administracinė nuobauda. Policijos pareigūnai paskirdami nuobaudą vadovavosi Kelių eismo taisyklių 240 punkte numatytais reikalavimais – vairuotojas dalyvavo viešajame eisme vairuodamas transporto priemonę, kuri pritaikyta eismui kairiąja kelio puse.

Pagal pareiškėjo ginčijamas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Kelių eismo taisyklių nuostatas, jeigu Lietuvos piliečio nuolatinė gyvenamoji vieta yra užsienio valstybėje, jis turi teisę Lietuvoje laikinai vairuoti automobilį su vairu dešinėje pusėje, tačiau jeigu Lietuvos piliečio nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, jis tokios teisės neturi.

Konstitucinis Teismas padarė išvadą, kad nėra teisinio pagrindo skirtingai traktuoti Lietuvos piliečius pagal jų gyvenamąją vietą.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas 2014 m. kovo 20 d. priėmė sprendimą byloje Europos Komisija prieš Lietuvos Respubliką, kad drausdama registruoti lengvuosius automobilius, kurių vairas įrengtas dešinėje pusėje, arba reikalaudama prieš registruojant perkelti lengvųjų automobilių vairavimo mechanizmą iš dešinės pusės į kairę, Lietuva pažeidė Europos Sąjungos teisę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.