Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.24 11:29

Siūloma šiek tiek didinti socialines stipendijas, leisti į jas pretenduoti doktorantams

BNS 2019.03.24 11:29

Siūloma šiek tiek didinti studentams iš nepasiturinčių šeimų mokamas socialines stipendijas, leisti į jas pretenduoti ir doktorantams bei profesinių studijų programų studentams.

Tokioms pataisoms šią savaitę po pateikimo pritarė Seimas, toliau projektą svarstys Seimo Švietimo ir mokslo komitetas. Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo rugsėjo.

„Viena iš svarbiausių švietimo sistemos nuostatų yra švietimo prieinamumas, kad kuo daugiau mūsų jaunuolių galėtų siekti mokslo. Todėl teikiu projektą, kad socialines stipendijas gautų visų studijų pakopų studentai ir studentai, studijuojantys pagal profesinių studijų programas“, – pataisas pristatė komiteto vadovas Eugenijus Jovaiša.

„Vaizdžiai tariant, svarbiausias momentas šitame pakete yra, kad anksčiau trečiosios pakopos studentai arba doktorantai negalėjo gauti socialinių stipendijų. Dabar jie galėtų gauti“, – sakė jis.

Taip pat projektu socialinės stipendijos būtų didinamos nuo dabar mokamų 123,5 euro iki 133 eurų per mėnesį.

Šiuo metu į socialines stipendijas gali pretenduoti tik pagal bakalauro, magistro ir vientisųjų studijų programas studijuojantys studentai iš nepasiturinčių šeimų, turintys negalią, tėvų neturintys studentai iki 25 metų. Stipendijos nemokamos studentams, turintiems daugiau nei tris akademines skolas.

E. Jovaišos duomenimis, 2017 metų pavasario semestrą Lietuvoje skirtos 3344 socialinės stipendijos, rudens semestrą – 2808 stipendijos. Iš viso 2017 metais išmokėta socialinių stipendijų už 4,2 mln. eurų. Pernai socialinėms stipendijoms numatyta apie 6,3 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi