Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Buvusi parlamentarė N. Venckienė nori atgauti atlyginimą

ELTA2015.09.08 13:45

Netekusi Seimo narės mandato Neringa Venckienė siekia atgauti atlyginimą, kurio mokėjimas jai išvykus iš Lietuvos Seimo valdybos sprendimu buvo sustabdytas. 

Netekusi Seimo narės mandato Neringa Venckienė siekia atgauti atlyginimą, kurio mokėjimas jai išvykus iš Lietuvos Seimo valdybos sprendimu buvo sustabdytas. 

Seimo kanclerės Daivos Raudonienės teigimu, yra gautas toks buvusios parlamentarės advokatės Sonatos Žukauskienės prašymas. 

„Advokatė prašo atsiskaityti su jos kliente N. Venckiene ir pervesti nesumokėtą darbo užmokestį nuo 2013 metų balandžio iki 2014 metų birželio mėnesio į jos sąskaitą banke. Pagal mūsų dokumentus už balandį, mes patikslinome ir parašėme atsakymą, kad vis dėlto atlyginimą ji yra gavusi. N. Venckienei sustabdyti buvo mokėjimai dėl to, kad nebuvo žinoma asmens buvimo vieta. Situacija nėra pasikeitusi, Seimo valdyba buvo priėmusi sprendimą sustabdyti mokėjimus ir kitas sprendimas nebuvo priimtas“, – penktadienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė Seimo kanclerė D. Raudonienė. 

Seimo kanclerė šiuo metu nemato pagrindo išmokėti sustabdytą algą N. Venckienei. „Jeigu ji atsirastų, tada spręsime, dabar nėra kitų aplinkybių“, – sakė D. Raudonienė. 

Pernai birželio 19 d. Seime daugiau nei metus nesirodžiusi „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnė N. Venckienė neteko Seimo narės mandato, primena ELTA.

Nutarimą „Dėl Neringos Venckienės Seimo nario mandato panaikinimo“ Seimas priėmė, vadovaudamasis Seimo statutu, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo 2014 m. birželio 3 d. išvadą. 

Joje nurodyta, kad Seimo narės N. Venckienės veiksmai – nedalyvavimas be pateisinamos priežasties Seimo plenariniuose ir komiteto posėdžiuose – prieštarauja Konstitucijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.