Lietuvoje

2015.02.05 20:41

Būsimiems studentams prisistato per 200 mokymo įstaigų

Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.05 20:41

Visą savaitgalį būsimų studentų Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose, lauks tarptautinė paroda „Studijos“. Jis supažindins su reikalingiausiomis ir naujausiomis profesijomis, karjeros ir verslo perspektyvomis bei studijomis Lietuvoje ir užsienyje.

Visą savaitgalį būsimų studentų Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose, lauks tarptautinė paroda „Studijos“. Jis supažindins su reikalingiausiomis ir naujausiomis profesijomis, karjeros ir verslo perspektyvomis bei studijomis Lietuvoje ir užsienyje.

Šiųmetėje tarptautinėje studijoms skirtoje parodoje – 220 dalyvių iš 15 šalių. Lietuvos ir užsienio mokymo įstaigos pristato reikalingiausias ir naujausias profesijas, karjeros ir verslo perspektyvas, stažuotes ir savanorystę.

Pasak Vilniaus universiteto vadovo, šiemet universitete atsiras dvi naujos studijų programos – italų filologija ir farmacija, į kurias ketinama priimti po 30 jaunuolių.

„Taip pat planuojame šiemet atidaryti du didžiulius centrus – Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą ir Gyvybės mokslų centrą, kur studentai, įstoję į gamtos mokslų studijų programas, fiziką, chemiją, matematiką, biochemiją, turės galimybę mokytis dirbti su naujausia, moderniausia įranga ir aparatūra“, – teigia laikinasis Vilniaus universiteto rektorius prof. Jūras Banys.

Labiau į praktinę veiklą linkusį jaunimą kviečia studijuoti 23 Lietuvoje esančios kolegijos. 30 procentų jų studijų programų sudaro praktika. Kolegijose galima įgyti ir kiek retesnių specialybių, išmokti, pavyzdžiui, kad ir laivybos.

„Jūrinių specialybių yra trys – laivavedžiai, laivų mechanikai ir elektros mechanikai. Visos trys specialybės yra valstybės reguliuojamos, jos vienodai rengiamos visame pasaulyje, diplomai yra konvertuojami“, – sako Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius prof. Viktoras Senčila.

Šiemet 30–40 proc. daugiau studentų bus priimama į informacinių technologijų studijas. Tačiau stojimo sąlygos sunkėja: stojantieji gaus ne du, kaip anksčiau, o tik vieną kvietimą studijuoti valstybės finansuojamoje arba mokamoje studijų vietoje. Prašyme studijuoti bus galima pateikti ne daugiau kaip 9 pageidavimus – anksčiau buvo 12.

„Bus vertinami du egzaminai. Tai – lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, kuris yra privalomas, ir užsienio kalbos egzaminas norintiems gauti valstybės finansavimą aukštojoje mokykloje. Dar nuo kitų metų bus privalomas matematikos egzaminas, irgi norint įstoti į aukštąją“, – teigia švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Šiemet mokyklas ir gimnazijas baigs apie 35 tūkst. jaunuolių – maždaug 3,5 proc. mažiau nei pernai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.