Lietuvoje

2015.02.05 17:09

Teismas B. Burgiui neatvėrė kelio į savivaldos rinkimus

BNS2015.02.05 17:09

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį atmetė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo neleisti Bronislovui Burgiui dalyvauti savivaldos rinkimuose.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį atmetė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo neleisti Bronislovui Burgiui dalyvauti savivaldos rinkimuose.

Ši teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

LVAT konstatavo, kad B. Burgis nepasirūpino, kad gyvenamosios vietos deklaravimas Vilniuje būtų atliktas tinkamai ir iki galo.

Konservatorių į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą kandidatu keltas buvęs Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius B. Burgis tvirtino laiku, tai yra dar 2014 metų lapkričio 22 dieną, deklaravęs gyvenamąją vietą Vilniuje. Anot jo, vėliau paaiškėjo, kad deklaravimo procedūra sėkmingai nebuvo užbaigta, negavus pastato, kuriame jis gyvena, savininkų sutikimo. Tai esą įvyko dėl nuo B. Burgio nepriklausančių aplinkybių ir ne dėl jo kaltės.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS yra sakęs, kad B. Burgis gyvenamąją vietą yra deklaravęs Kaune, o siekė tapti Vilniaus miesto savivaldybės nariu. Pagal įstatymą, kandidatuoti galima tik į tos savivaldybės tarybą, kurioje asmuo yra deklaravęs gyvenamąją vietą.

LVAT pažymėjo, kad B. Burgis, deklaruodamas gyvenamąją vietą ne savo nuosavame būste Vilniuje, privalėjo pats pasirūpinti, kad savininkai per nustatytą 7 dienų terminą pateiktų reikalingą sutikimą dėl gyvenamosios deklaravimo. Anot teismo, kandidatas turėjo teisines ir faktines galimybes pasirūpinti savo naujos gyvenamosios vietos deklaravimo tinkamumu, tačiau to nepadarė.

B. Burgis buvo įrašytas septintuoju numeriu į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų sąrašą į sostinės tarybą.

Jis iki praėjusių metų gruodžio vadovavo KTU gimnazijai, bet po konflikto su moksleive iš pareigų pasitraukė. Kauno miesto apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje B. Burgis kaltinamas sistemingu nepilnametės bauginimu, naudojant psichinę prievartą.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks kovo 1 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.