Lietuvoje

2015.02.05 17:41

Ministrė: Ukraina karą laimėti gali ne tik mūšio lauke, bet ir įgyvendindama reformas

BNS2015.02.05 17:41

Ukraina karą laimėti gali ne tik mūšio lauke, bet ir vykdydama teisingas reformas, sako Ukrainos ministrų kabineto ministrė Ana Oniščenka.

Ukraina karą laimėti gali ne tik mūšio lauke, bet ir vykdydama teisingas reformas, sako Ukrainos ministrų kabineto ministrė Ana Oniščenka.

„Visi – ir Lietuva, ir Ukraina, ir Europos Sąjunga – supranta, kad vyksta karas, jau nebebijo vartoti šio žodžio, be to, visi kalba apie atvirą Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir jos piliečius, žūva ne tik kariai, bet ir taikūs gyventojai. Mes suprantame, kad laimėti karą galime ne tik mūšio lauke, bet dar didesne dalimi Ukrainoje įgyvendinę teisingas reformas“, – ketvirtadienį BNS sakė A. Oniščenka.

Ji su Ukrainos Vyriausybės, Prezidentūros atstovų delegacija, kurią daugiausia sudaro už eurointegraciją atsakingi viceministrai, Vilniuje susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaite.

„Ukraina supranta, kad turi labai mažai laiko – viena vertus, nes Rusija daro agresyvią įtaką, kita vertus, Ukrainos visuomenės reikalauja tų pokyčių“, – teigė ministrė.

Lietuvos Prezidentė savo ruožtu per susitikimą tvirtino, kad Ukrainai dabar svarbu ryžtingai ir kompleksiškai įgyvendinti karinę reformą, užtikrinti teisinės sistemos, teismų ir teisėtvarkos nepriklausomumą, įveikti korupciją.

„Reformos – Ukrainos gerovės pagrindas. Valdžios institucijos, šalies įstatymai ir teismai privalo tarnauti Ukrainos žmonėms. Tačiau plačiai išvešėjusi korupcija yra didžiausia kliūtis, kuri stabdo reformų procesą. Būtina sparčiai įgyvendinti antikorupcijos įstatymus ir ugdyti visuomenės nepakantumą sukčiavimui, neskaidriems politikos ir verslo santykiams“, – po susitikimo išplatintame pranešime cituojama D. Grybauskaitė.

Anot jos, Ukraina turi įvykdyti prokuratūros, valstybinių institucijų ir viešojo administravimo pertvarką, sukurti palankią aplinką verslui, reformuoti energetikos sektorių ir stiprinti šalies energetinį savarankiškumą.

Prezidentės teigimu, konstitucinės ir rinkimų reformos sustiprins demokratinę sistemą, užtikrins geresnį atstovavimą Ukrainos piliečių interesams ir įneš daugiau skaidrumo politiniame šalies gyvenime.

Susitikime taip pat pabrėžta, jog labai svarbu išmintingai ir skaidriai panaudoti Ukrainai teikiamą tarptautinę paramą, nukreipiant finansines lėšas į ekonomikos, šalies administracinių pajėgumų stiprinimą, reformų įgyvendinimą.

Lietuvoje lankosi 14 Ukrainos viceministrų, atsakingų už Europos integracijos procesus, delegacija. Jie domisi Lietuvos patirtimi integruojantis į Europos Sąjungą (ES), ES teisės normų ir standartų perėmimu.

Tai pirmasis tokio pobūdžio Lietuvos užsienio reikalų ministerijos inicijuotas Ukrainos pareigūnų, tiesiogiai dirbančių su ES teisyno įsisavinimu, reformų vykdymu, ES normų ir standartų perėmimu, darbo vizitas mūsų šalyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.