Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.05 20:28

Vaikus užsienyje auginantiems lietuviams – raginimas laikytis įstatymų

BNS 2015.02.05 20:28

Prezidentūroje ketvirtadienį aptarę problemas dėl lietuvių vaikų paėmimo iš šeimų, užsienio reikalų ministras ir vaiko teisių apsaugos specialistai paragino emigrantus pasikliauti teisinėmis priemonėmis.

Prezidentūroje ketvirtadienį aptarę problemas dėl lietuvių vaikų paėmimo iš šeimų, užsienio reikalų ministras ir vaiko teisių apsaugos specialistai paragino emigrantus pasikliauti teisinėmis priemonėmis.

Kalbėdama apie Norvegijos vaiko teisių tarnybos paimtą mažametį, kurį praėjusią savaitę jo biologinė šeima bandė parsigabenti į Lietuvą, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Odeta Tarvydienė žurnalistus informavo, jog bus siekiama, kad jo globėjais taptų lietuviai giminaičiai. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat sakė, jog bus dedamos pastangos, kad vaikas gyventų Lietuvoje.

„Kiekvienas sprendimas yra priimamas vadovaujantis geriausiais vaiko interesasis, ir šiuo atveju pagrindinė mūsų valstybės užduotis – įrodyti teikiant reikiamą informaciją Norvegijos institucijoms, kad vaiko močiutė ar kitas artimas giminaitis yra tinkamas vaiko globėjas“, – sakė O. Tarvydienė.

Anot L. Linkevičiaus, jei bus leista, Lietuvos diplomatai Norvegijoje dalyvaus kitą savaitę vyksiančiame komisijos posėdyje, kuriame bus sprendžiamas vaiko likimas, jei tokį prašymą komisija suteiks. Anot jo, prašymą del diplomatų dalyvavimo posėdyje komisijai turėtų pateikti vaiko mama.

„Kiekvienas atvejis yra skaudus, nes tai susiję su šeima, vaikais, ir mes tikrai žiūrėsime jautriai, atsakingai ir nieko nekaltinsime iš anksto, tik raginu, kad tie žmonės, kurie susiduria su problemomis, jeigu yra kažkokios problemų indikacijos, kad kreiptųsi laiku ir ten, kur reikia, o ne imtųsi kažkokių veiksmų ir, neduok Dieve, nesiimtų veiksmų, kurie pažeistų įstatymus. Nes dar kartą kartoju – tai tikrai nepadės išspręsti problemų“, – pabrėžė ministras.

Šiomis dienomis Lietuvos diplomatai aiškinasi, kur yra Lietuvos pilietis, kurį motina mėgino pagrobti iš globėjų Norvegijoje ir pargabenti į Lietuvą. Praėjusią savaitę per Lietuvos pilietės susitikimą su globėjų šeimoje gyvenančiu sūnumi berniuką paėmė dėdė. Vaikas netrukus rastas Švedijoje ir grąžintas į Norvegiją.

Dalis Norvegijoje gyvenančių lietuvių piktinasi, kad Norvegijos vaiko teisių tarnybos „Barnevernet“ atstovai be rimto pagrindo atima iš jų vaikus ir atiduoda vietos globėjams. Emigrantai kaltina Lietuvos institucijas neginant jų interesų.

Lietuvos ambasada Norvegijoje sakė neturinti informacijos, kiek lietuvių vaikų šiuo metu yra perimti Norvegijos vaiko teisių tarnybos „Barnevernet“ ar perduoti laikiniems globėjams, nes ne visi tėvai dėl šių problemų kreipiasi į ambasadą. Ambasadorė Izolda Bričkovskienė nurodė, kad tarpininkaujant ambasadai, „daugiau nei dešimt“ šeimų yra atgavusios vaikus iš šios tarnybos.

Iš viso, URM duomenimis, Norvegijoje gyvena apie 60 tūkst. lietuvių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi