Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.23 22:59

Ambicijas Smiltynėje toliau stabdo biurokratija

Smiltynės takus sutvarkyti norinti Klaipėdos savivaldybė įkliuvo į biurokratines žabangas. Penktadienį uostamiestyje Savivaldybės atstovai apie iškilusias problemas diskutavo su Aplinkos ministerijos ir Valstybinės miškų tarnybos atstovais.

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento Miškininkystės ir miškotvarkos skyriaus vyriausiojo specialisto Vytauto Martuzevičiaus teigimu, Aplinkos ministerija gavo pakankamai raštų dėl Smiltynės takų.

„Galbūt tai ir yra bėda, kad bendraujame tik raštu. Dviračių takas, kaip infrastruktūra, miške būti gali. Sudėtingiau, jeigu bus norima tą taką platinti ar įrengti apšvietimą. Tokiu atveju visa tai reikėtų tvarkyti per miškotvarkos projektą. O štai miško žemei paversti kitomis naudmenomis reikia teritorijų planavimo dokumento. Jį galima koreguoti“, – sakė V. Martuzevičius.

Pasak jo, Seime yra siūlomas miškų įstatymo pakeitimas, kad infrastruktūra skaitytųsi kaip miško žemė.

„Bet tai kol kas tik kalbos“, – tikino Aplinkos ministerijos atstovas.

Kaip teigė Valstybinės miškų tarnybos Miškotvarkos skyriaus vedėjas Leandras Deltuva, vertinant žemės plotus Smiltynėje buvo išbraukti senieji asfaltuoti takai. Nustatyta, kad jie buvo išimti iš miško žemės teritorijos dar 1987 metais vykusios inventorizacijos metu.

„Išėmėme apie 3 metrų ploto tako. Šioje vietoje visą kitą žemę išbraukti kaip ir nėra pagrindo, kol nėra atliktas miško žemės pavertimas kitomis naudmenomis“, – tikino L. Deltuva.

Visgi tai išgirdusi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė suabejojo, ar trijų metrų užteks siekiant įrengti dviračių takus ir apšvietimą.

„Panašu, kad apšvietimo įrengimo klausimas lieka neišspręstas. Liekame be galimybės apšviesti savo dviračių takus rekreacinėse teritorijose?“, – klausė A. Velykienė.

L. Deltuva administracijos direktoriaus pavaduotojai priminė V. Martuzevičiaus mintį, kad projekte galima numatyti įrengti apšvietimą, bet tokiu atveju reikia keisti miškotvarkos projektą.

„Kitas variantas - daryti specialųjį planą, nes teritorija didelė. Inžinerinė infrastruktūra gali būti. Teisės aktams tai neprieštarauja <...> Norint kažką judinti, reikia perdaryti kadastrinius matavimus. O pačius kadastro duomenis reikės tikslinti bet kokiu atveju“, – teigė L. Deltuva.

Klaipėdos valdžia Smiltynėje ruošiasi sutvarkyti ne tik takus, bet įrengti apšvietimą, naujus suoliukus, tualetus, atnaujinti kurhauzą.

Dėl biurokratinių pančių Klaipėdos savivaldybė netgi buvo išreiškusi pretenziją išbraukti Smiltynę iš Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos. Tačiau toks akibrokštas sulaukė neigiamos Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos reakcijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi