Lietuvoje

2015.02.05 13:04

Į Ukrainą gabenama Lietuvos humanitarinės pagalbos siunta

BNS2015.02.05 13:04

Į Ukrainą ketvirtadienį Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvu bus išgabenta dar viena Lietuvos humanitarinės pagalbos siunta, BNS patvirtino Krašto apsaugos ministerijos (KAM) atstovai.

Į Ukrainą ketvirtadienį Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvu bus išgabenta dar viena Lietuvos humanitarinės pagalbos siunta, BNS patvirtino Krašto apsaugos ministerijos (KAM) atstovai.

Transporto orlaiviu C-27 „Spartan“ į Kijevą bus nuskraidintos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Krašto apsaugos ministerijos siuntos, kurių bendra vertė – 69 tūkst. eurų. Krovinį sudarys įvairūs medikamentai ir medicinos įranga.

Iš SAM tvarkomo valstybės rezervo medicinos atsargų į Ukrainą keliaus 5 tūkst. kraujo maišų už 15 tūkst. eurų, rentgeno aparatas už 16 tūkst. eurų, priešinfekciniai ir antibakteriniai vaistai už maždaug 6 tūkst. eurų, karo palapinė už 4 tūkst. eurų ir vienas elektros generatorius už 2 tūkst. eurų.

Krašto apsaugos ministerijos siuntą sudaro įvairūs tvarsčiai, medikų krepšiai ir kitos medicinos priemonės už maždaug 26 tūkst. eurų.

Į Kijevą kariniu lėktuvu taip pat bus nuskraidinti keturi Ukrainoje sužeidimus patyrę kariai, kurie gydėsi ir reabilitavosi kariuomenės reabilitacijos centre Druskininkuose bei Druskininkų ligoninėje.

Planuojama, kad grįžtančiu iš Kijevo orlaiviu reabilituotis ir gydytis į Lietuvą atvyks trys Ukrainos kariai. Skrydžio metu juos lydės Lietuvos karo medikai. 

Taip pat praėjusios savaitės penktadienį į Ukrainą išgabenta parama iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) tvarkomo valstybės rezervo. Į Dniepropetrovską PAGD siuntė 50 elektrinių šildytuvų, po 100 sulankstomųjų lovų ir miegmaišių, du elektros generatorius, 10 ketaus kuro krosnelių ir palapinių bei 2 tūkst. vilnonių užklotų už maždaug 83 tūkst. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.