Lietuvoje

2019.03.23 16:51

Seime žengtas pirmas žingsnis įpareigoti pedofilus pranešti gyvenamąją vietą

BNS2019.03.23 16:51

Pirmojo pritarimo Seime sulaukė vyriausybės siūlymas įpareigoti už lytinius nusikaltimus prieš nepilnamečius teistus asmenis pranešti savo faktinę gyvenamąją vietą.

Tokiam projektui šią savaitę pritarta bendru sutarimu, toliau jį svarstys Seimo komitetai.

„Seksualiniai nusikaltimai prieš vaikus turi ypatingą pobūdį. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad asmenys, padarę lytinius nusikaltimus, yra linkę juos pakartoti“, – teigiama projektą rengusios Vidaus reikalų ministerijos aiškinamajame rašte.

Pataisos numato, kad už nepilnamečio išžaginimą, tvirkinimą, seksualinę prievartą, įtraukimą į prostituciją, disponavimą vaikų pornografija teistas asmuo, išvykdamas iš savo gyvenamosios vietos ilgiau nei septynioms paroms, turėtų apie tai pranešti policijai.

Už lytinius nusikaltimus prieš nepilnamečius teisti asmenys tą turėtų daryti nustatytą laikotarpį – nuo vienų iki penkerių metų. 

„Taip pat siūloma, kad rizikos grupėje esantiems asmenims būtų numatyta tam tikra IT priemonė, informacinė priemonė, ir būtų sukurtas modulis, kuriuo galėtų naudotis policijos pareigūnai ir greitai, esant poreikiui, patikrinti tokių asmenų buvimą, gyvenamąją vietą“, – pristatydamas projektą Seime sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Jo duomenimis, tokio modulio sukūrimas kainuotų apie 1 mln. eurų.

Ministro teigimu, šis įpareigojimas būtų ne tik baudžiamojo poveikio, bet ir prevencinė priemonė.

Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenimis, nuo išžaginimo 2017 metais nukentėjo 61 vaikas iki 18 metų, nuo seksualinio prievartavimo – 64 vaikai, nuo tvirkinimo – 96 vaikai.

Už minėtus nusikaltimus 2017 metais nuteisti 203 asmenys.

Anot VRM, duomenys rodo, kad seksualinių nusikalstamų veikų prieš vaikus daugėja ir būtina imtis papildomų atgrasančių priemonių.

Reikalavimas seksualiniams nusikaltėliams pranešti, kur jie gyvena, taip pat jei jie keliauja, taikomas JAV, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt