Lietuvoje

2015.02.04 16:27

VU rektoriumi tapti siekia septyni asmenys

BNS2015.02.04 16:27

Vilniaus universiteto (VU) rektoriais siekia tapti septyni asmenys, trečiadienį BNS informavo VU Informacijos ir ryšių su visuomene skyrius.

Vilniaus universiteto (VU) rektoriais siekia tapti septyni asmenys, trečiadienį BNS informavo VU Informacijos ir ryšių su visuomene skyrius.

Trečiadienis yra paskutinė diena, kai asmenys, norintys tapti VU rektoriumi, turėjo pateikti reikalingus dokumentus VU Centrinei rinkimų komisijai.

„Septyni kandidatai pateikė duomenis. Ketvirtadienį Centrinė rinkimų komisija atplėš vokus ir svarstys, ar kandidatai pateikė visus reikiamus kandidatavimui dokumentus. Jeigu jie pateikė visus reikiamus dokumentus ir atitinka kitus nurodytus reikalavimus, jie komisijos sprendimu bus registruojami kandidatais ir jų sąrašas bus perduotas toliau svarstyti VU Senatui ir Tarybai. Taip pat kandidatų sąrašas bus viešinamas VU interneto svetainėje. Tai bus padaryta nuo ketvirtadienio popietės iki penktadienio ryto“, – BNS informavo VU Informacijos ir ryšių su visuomene skyrius.

VU Senatas kandidatų tinkamumą eiti rektoriaus pareigas turėtų svarstyti vasario 17 dieną. Jo išvados bus teikiamos universiteto Tarybai.

Taryba rektorių penkerių metų kadencijai slaptu balsavimu rinks kovo viduryje.

VU rektoriumi gali tapti nepriekaištingos reputacijos asmuo, turintis mokslo (meno) daktaro laipsnį, arba pripažintas menininkas, turintis pedagoginės ir vadybinės patirties. Kandidato į rektoriaus pareigas veikla turi rodyti, kad jis suvokia Vilniaus universiteto  misiją, puoselėja universiteto vertybes, yra motyvuotas rūpintis universiteto veiklos kokybe ir turi žinių, patirties bei gebėjimų, reikalingų rektoriaus pareigoms vykdyti. Kandidatu į rektoriaus pareigas gali būti ir universitete nedirbantis asmuo.

Nuo 2012 metų VU rektoriaus pareigas laikinai ėjo habilituotas fizinių mokslų daktaras Jūras Banys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.