Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.04 10:51

Teismų istorija įamžinta naujoje A. Vilbiko knygoje

LRT.lt 2015.02.04 10:51

Šiaulių apylinkės teismo teisėjo Alfredo Vilbiko naujos knygos „Teismai ir teisėjai Lietuvoje (1918–2013)“ pristatymas į bendrą renginį subūrė mokslo, teismų, žiniasklaidos ir kitų bendruomenių atstovus.

Šiaulių apylinkės teismo teisėjo Alfredo Vilbiko naujos knygos „Teismai ir teisėjai Lietuvoje (1918–2013)“ pristatymas į bendrą renginį subūrė mokslo, teismų, žiniasklaidos ir kitų bendruomenių atstovus.

 Susirinkusieji pagerbė knygos autorių, dalinosi pastebėjimais apie knygą, prisiminė Lietuvos teismų istoriją ir teisėjus, savo gyvenimą pašventusius teisingumo vykdymui, rašoma pranešime spaudai.

„Džiaugiuosi, kad teismų sistemoje yra entuziastų ir istorijos puoselėtojų. Tai labai svarbus palikimas ateities kartoms. Vartydami knygą galime puikiai matyti, kaip keitėsi teismo vaidmuo, jo statusas, požiūris į nepriklausomumo principo užtikrinimą“, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas.

Teisėjų asociacijos primininkas Ramūnas Gadliauskas pažymėjo, kad ši knyga – tai teismų metraštis, naudingas ne tik istoriniu požiūriu, bet ir darant tam tikras įžvalgas bei tyrimus.

„Autorius neskirsto buvusių teisėjų į gerus ir blogus, gyvus ir mirusius, atleistus ir atsistatydinusius, tiesiog pateikia informaciją apie 2500 žmonių: jie visi buvo teisėjais ir per 95 metus vykdė teisingumą taip, kaip jis tuo metu buvo suprantamas ir leidžiamas vykdyti“, – renginio metu teigė R. Gadliauskas.

Ilgą patirtį teismuose turintis Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos pirmininkas Benediktas Stakauskas, dalindamasis mintimis apie naujai išleistą knygą, neužmiršo paminėti ir ankstesnės A. Vilbiko knygos „Teismai ir teisėjai Lietuvoje (1918–2008)“. Buvęs teisėjas viename iš jos egzempliorių yra sukaupęs buvusių teisėjų mintis ir atsiliepimus apie knygą. Šis egzempliorius, kartu su naująja A. Vilbiko knyga tapo naujais teismų ekspozicijos eksponatais.

Knygos autorius,  dėkodamas visiems jį palaikantiems ir prisidėjusiems prie knygos išleidimo, pažymėjo, kad teismai keitėsi nuo marionetinės valstybės valdžios iki kol tapo viena iš pagrindinių valdžios struktūros elementų. „Manau, kad labai svarbu visuomenę supažindinti su trumpa teismų istorija tam, kad butų suvokta jos vertė,“ – kalbėjo A. Vilbikas.

Tai jau ketvirtoji autoriaus knyga. Šį kartą leidinys skiriamas Lietuvos teismų 95 metų, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo ir Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos 20 metų jubiliejams paminėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi