Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.04 12:26

NATO ketina apsispręsti dėl štabų steigimo Lietuvoje ir dar penkiose šalyse

BNS 2015.02.04 12:26

NATO gynybos ministrai ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl papildomų saugumo priemonių reaguojant į Rusijos intervenciją Ukrainoje.

NATO gynybos ministrai ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl papildomų saugumo priemonių reaguojant į Rusijos intervenciją Ukrainoje.

Briuselyje ministrai turėtų patvirtinti ypač greito reagavimo pajėgų kūrimą ir tarptautinių štabų steigimą Lietuvoje bei dar penkiose šalyse Aljanso rytuose.

Štabai, kurie oficialiai vadinami pajėgų integravimo vienetais, šiemet turėtų atsirasti trijose Baltijos šalyse, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje.

Štabe Vilniuje turėtų dirbti 40–50 karininkų, planuojama, kad pusė iš jų bus lietuviai, kita pusė – sąjungininkų atsiųsti karininkai.

„Tikimės, kad NATO gynybos ministrų susitikime bus priimti politiniai sprendimai dėl NATO ypač greito reagavimo jungtinių pajėgų suformavimo ir NATO tarptautinių štabų steigimo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje. Lietuva yra pasirengusi pradėti įgyvendinti šiuos sprendimus“, – susitikimo išvakarėse pranešime spaudai teigė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Siekdama atgrasysi Rusiją, NATO pernai sustiprino Baltijos šalių oro policijos misiją ir patruliavimą Baltijos jūroje, o Jungtinės Valstijos atsiuntė po karių kuopą į Lietuvą, Latviją, Estiją ir Lenkiją.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas Briuselyje taip pat susitiks su Gruzijos gynybos ministru Mindia Janelidze, pasirašys dvišalę bendradarbiavimo sutartį su Danijos gynybos ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi