Lietuvoje

2015.02.03 16:26

Vilniaus apygardos teisme vėl pasigesta pinigų

BNS2015.02.03 16:26

Vilniaus apygardos teisme ne vienerius metus galėjo būti grobstomos lėšos. Įtariam, kad būdavo pasisavinami į specialią teismo sąskaitą įnešami proceso dalyvių pinigai, pavyzdžiui, už piniginį užstatą ir t.t.

Vilniaus apygardos teisme ne vienerius metus galėjo būti grobstomos lėšos. Įtariam, kad būdavo pasisavinami į specialią teismo sąskaitą įnešami proceso dalyvių pinigai, pavyzdžiui, už piniginį užstatą ir t.t.

Teismo vadovybė užtikrina, kad žmonės pinigus atgaus, tačiau lėšų teismo darbuotojų algoms ir kitoms reikmėms gali pritrūkti pats teismas.

Antradienį Vilniaus apygardos teismo pirmininkas Vytautas Zelianka pakartotinai kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą siekdamas išsiaiškinti, kokioje stadijoje yra tyrimas dėl galbūt teisme netinkamai vestos buhalterinės apskaitos.

2013-ųjų vasarį teismo pirmininkas žurnalistams pranešė, kad teismo sąskaitoje trūksta maždaug 20 tūkst. litų (5792 eurų). Vilniaus apygardos prokuratūra netrukus pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo, kai po ataskaitų sudarymo Vilniaus apygardos teismo sąskaitoje pasigesta per 20 tūkst. litų. Šie pinigai buvo skirti darbuotojų algoms, o jų pasisavinimu teismo vadovybė įtarė buvusią finansininkę.

„Dabar kalbama jau apie didesnius pinigus nei 20 tūkst. litų. Bėda ta, kad buhalterinė apskaita yra su trūkumais, jos praktiškai nėra. Pas mus pradėjo eiti duomenys, kad, kai žmonės įnešė pinigus, pasibaigus bylai, tų pinigų likimas turi būti išspręstas, tačiau vienoje, antroje, trečioje byloje mes, lygindami su mūsų buhalterine apskaita, matome, kad tie pinigai nefigūruoja mūsų buhalterinėje apskaitoje. Ir dabar sunku pasakyti, ar turime savo depozite suneštus žmonių pinigus. Ten netvarka“, – BNS sakė Vilniaus apygardos teismo pirmininkas V. Zelianka.

Teismo pirmininkas, įtardamas, kad iki 2012 metų Vilniaus apygardos teisme galėjo būti netinkamai vedama buhalterinė apskaita inicijavo auditą. Nacionalinės teismų administracijos atlikto audito metu nustatyta, kad iš teismo depozitinės sąskaitos galėjo būti pasisavintos lėšos.

„Šiuo metu iš prokuratūros esame gavę informaciją, kad šioje byloje atliekama buhalterinės apskaitos revizija. Nors pati situacija dar nėra aiški, tačiau užtikriname asmenis, pervedusius pinigus į teismo depozitinę sąskaitą, kad nepaisant to, jog tai gali turėti neigiamos įtakos teismo finansinei būklei, pinigai visiems bus grąžinti“, – teigia teismo vadovas.

Atsižvelgdamas į tai, kad tyrimas atliekamas ilgą laiką, taip pat į esamą finansinę situaciją teisme, V. Zelianka dar kartą kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą tikėdamasis, kad ikiteisminis tyrimas bus baigtas kaip įmanoma greičiau.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Vilma Mažonė BNS informavo, kad ikiteisminis tyrimas šiuo metu atliekamas dėl didelės vertės turto pasisavinimo, jame įtarimai pateikti dviem moteris. Vienai skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, iš kitos paimti dokumentai. Abiejų teisė disponuoti savo turtu apribota.

Anksčiau skelbta, kad viena įtariamųjų yra buvusi teismo finansininkė Danguolė B. Įtariamųjų ir galimai pasisavintų pinigų sumų prokuratūra nenurodo.

„Metų gale galime pritrūkti pinigų. Gali būti, kad gruodžio mėnesį galime likti be algų. Mes žmonėms, įnešusiems pinigus, mokėsime iš tų pinigų, kurie skirti algoms“, – BNS sakė V. Zelianka.

Vilniaus apygardos teismo metų biudžetas siekia apie 3 mln. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.