Lietuvoje

2015.02.02 17:48

Painiava rinkimuose: dalyvauja du Valdemarai Tomaševskiai

LRT.lt2015.02.02 17:48

Vasario 2 dieną Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Šalčininkų rajono skyriaus atstovai pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisijos sprendimo registruoti koaliciją, pavadinimu Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“, rašoma socialdemokratų partijos pranešime spaudai.

Vasario 2 dieną Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Šalčininkų rajono skyriaus atstovai pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisijos sprendimo rinkimų dalyviu registruoti koaliciją, pavadinimu Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“.

LSDP Šalčininkų rajono skyriaus pirmininkas ir kandidatas į Šalčininkų rajono merus Darius Skusevičius yra įsitikinęs, kad toks Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisijos sprendimas prieštarauja Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymui. Įstatyme numatyta, kad  „partijų koalicijos pavadinime (...) negali būti nuorodų į partijų, neįeinančių į koaliciją, pavadinimus ar keliamų ar išsikėlusių kandidatų pavardes.

Socialdemokratai praneša, jog jų partijos kandidatų į Šalčininkų rajono savivaldybės tarybą sąraše trečiuoju numeriu yra įrašytas politikas, kurio vardas ir pavardė taip pat yra Valdemaras Tomaševskis. Tuo metu Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“ kandidatų į Šalčininkų rajono savivaldybės tarybą sąraše kandidato tokiu vardu ir pavarde apskritai nėra. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis V. Tomaševskis kandidatuoja į Vilniaus miesto merus.

Šalčininkų socialdemokratai tikisi, kad Vyriausioji rinkimų komisija, išnagrinėjusi skundą, panaikins Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimų komisijos sprendimą, kuris kelia painiavą ir galimai sąmoningai klaidina rinkėjus.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5
Matematikos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.03 15:39

Dėl vertimo klaidos matematikos egzamine koreguojamas jo užduoties vertinimas iš egzamino pašalintas vienas abiturientas; atnaujinta 15.56