Lietuvoje

2012.12.18 17:43

Konservatoriai ir liberalai pasiskelbė opozicinėmis Seimo jėgomis

ELTA 2012.12.18 17:43

Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime dirbs kaip savarankiškos opozicinės politinės jėgos.

Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime dirbs kaip savarankiškos opozicinės politinės jėgos.

Apie tai parlamente paskelbta antradienį, frakcijoms priėmus politines deklaracijas.

Kaip ELTA jau skelbė, TS-LKD frakcija antradienį posėdyje atviru balsavimu išrinko vadovybę: seniūnu tapo TS-LKD partijos pirmininkas Andrius Kubilius, buvęs frakcijos seniūnas Jurgis Razma išrinktas pirmuoju seniūno pavaduotoju, o pavaduotojais išrinkti Valentinas Stundys ir Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Liberalų sąjūdis savo deklaracijoje pažymėjo, jog nepritaria šešioliktosios Vyriausybės programai. Frakcija dirbs opozicijoje dėl šių priežasčių: jai nepriimtina į valstybės išlaidų didinimą ir mokestinių lengvatų įvedimą orientuota fiskalinė politika, konkurenciją ir kokybiškas paslaugas gyventojams užtikrinančių privačių įstaigų eliminavimas iš švietimo ir sveikatos sektorių.

„Jaučiame įsipareigojimą ir atsakomybę kuriantiems, dirbantiems, laisviems ir atsakingiems šalies gyventojams. Nuosekliai ginsime jų teises ir interesus, šiuo klausimu nematome galimybės jokiems kompromisams. Dėl to Seime apsisprendėme dirbti kaip savarankiška politinė jėga opozicijoje“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

E. Masiulis teigė, kad dirbdama šios kadencijos Seime frakcija lieka atvira ir pasiryžusi bendradarbiauti su kitomis ne valdančiojoje daugumoje esančiomis politinėmis jėgomis.