Lietuvoje

2015.02.02 15:27

STT tyrimas – dėl galimo dokumentų klastojimo nustatant negalią Šiaulių politikei

BNS2015.02.02 15:27

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo nustatant regėjimo negalią Šiaulių tarybos narei 50 metų Virginijai Račienei.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo nustatant regėjimo negalią Šiaulių tarybos narei 50 metų Virginijai Račienei.

Kaip pirmadienį pranešė STT, siekiama išaiškinti, ar pagrįstai ir teisėtai V. Račienei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Kauno V teritoriniame skyriuje buvo nustatytas 10 procentų bazinis darbingumas ir specialusis nuolatinės priežiūros poreikis dėl regėjimo sutrikimų.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ skelbė, kad politikė ne vienus metus gauna neįgalumo išmokas, nes esą yra netekusi 90 proc. regėjimo. Dienraštis, remdamasis neoficialiais duomenimis, tvirtino, kiekvieną mėnesį politikės sąskaita papildoma per 200 eurų.

Politikė dienraščiui neneigė turinti nustatytą negalią, bet atsisakė įvardyti savo ligos pavadinimą, tik prasitarė, kad greitai ją apžiūrės neįgalumą nustatanti komisija. Šiaulietė tvirtino, jog regėjimo problemos vairuoti jai netrukdo.

V. Račienė yra ilgametė regėjimo negalią turinčio socialdemokrato parlamentaro Edvardo Žakario padėjėja, ne vienus metus dirba neįgalių vaikų globos namuose „Šaltinis“ socialine darbuotoja.

STT pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.