Lietuvoje

2019.03.22 15:09

Prezidentė su psichologais aptars kovos su smurtu ir patyčiomis rezultatus

LRT.lt 2019.03.22 15:09

Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su psichologais, nevyriausybinių organizacijų atstovais bei ekspertais ir aptars kovos su smurtu ir patyčiomis rezultatus, kokios priemonės pasiteisino labiausiai, kokioms problemoms dar reikia išskirtinio dėmesio, sakoma pranešime spaudai.

Nuo pat pirmosios kadencijos pradžios šalies vadovė patyčių problemai skyrė dėmesį – buvo pasirašytas memorandumas „Vaikystė be patyčių“, įpareigojęs valdžios institucijas ir visuomenines organizacijas sutelktomis pastangomis siekti, kad vaikai augtų saugioje aplinkoje, be įžeidinėjimų, skaudinimo, smurto ir diskriminacijos. Taip pat priimtos prezidentės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos dėl smurto ir patyčių mažinimo mokyklose, ypatingas šalies vadovės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dėmesys ir palaikymas skirtas nevyriausybinėms organizacijoms, kovojančioms su patyčiomis ir smurtu.

Pernai atlikto Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimo duomenimis, patiriamų patyčių lygis per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje, iki tol buvęs stabilus, dabar ėmė mažėti (nuo 29 iki 27,8 proc.). Tačiau patyčių mastas šalyje vis dar išlieka aukštas. Ekspertai sutinka, kad situacijai gerinti reikalingas ir laikas, nes visų pirmiausia keistis turi visuomenės mąstymas ir suvokimas.

Susitikime dalyvaus VšĮ „Vaikų linija“ vadovas Robertas Povilaitis, vaikų psichiatras Linas Slušnys, psichologė Aušra Kurienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Kastytis Šmigelskas, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijoas prezidentas Dainius Žvirdauskas, Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Žemaitė ir kiti.