Lietuvoje

2019.03.23 08:44

Teisėsaugos skandalas pakirto pasitikėjimą teismais: tokio prasto rezultato nebuvo jau kelerius metus

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.03.23 08:44

Teisėsaugos skandalas, kai dėl korupcijos buvo sulaikyti keli teisėjai ir advokatai, smarkiai paveikė žmonių pasitikėjimą teismais ir netgi prokuratūra, nors pastaroji su skandalu tiesioginio ryšio ir neturi. Taip LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

„Neigiamų vertinimų padvigubėjo – buvo 21 proc., dabar – 43 proc. Atitinkamai gerokai sumažėjo ir teigiamų vertinimų. Dabar teismai – viena iš neigiamiausiai, blogiausiai vertinamų institucijų. Yra ir kitų: Seimas, partijos, bet ir teismai pateko į neigiamai vertinamų institucijų tarpą“, – tvirtina V. Gaidys.

Paskutinį kartą toks mažas pasitikėjimas teismais vyravo prieš septynerius metus. Po to teigiamų vertinimų vis daugėjo ir, teigia sociologas, atrodė, kad Lietuva artėja prie vakarietiškų standartų.

„Deja, šitas įvykis, teisėjų sulaikymas ir rezonansinė istorija, atmetė jų reitingą atgal. Taip pat ir prokuratūros reitingas sumažėjo. Prokuratūra turi neigiamą vertinimų balansą, nors ji čia lyg ir niekuo dėta, bet, matyt, asocijuojasi teismai, prokuratūra, kitos institucijos“, – sako V. Gaidys.

Kitos institucijos išlaikė savo reitingus. Labiausiai gyventojai ir toliau pasitiki ugniagesiais gelbėtojais, policija, kariuomenė.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9