Lietuvoje

2019.03.22 13:27

LRT generalinė direktorė: ketinimai dėl reklamos uždraudimo mums – šalutinis dalykas

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.03.22 13:27

Vienas didžiausių iššūkių Lietuvos visuomeniniam transliuotojui šiandien – užmojis keisti LRT valdyseną. Taip konferencijoje apie problemas, su kuriomis šiandien susiduria žiniasklaida, kalbėjo LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pastaruoju metu sklinda informacija, kad labiausiai visuomeninis transliuotojas piktinasi valdančiųjų užmoju panaikinti galimybę LRT interneto portalui turėti reklamą. Tačiau LRT vadovė akcentavo, kad tai nėra tiesa.

„Viešojoje erdvėje bandyta pasakoti, kad mes nesutinkame su reklamos portale uždraudimu ir kad čia yra pagrindinė problema, tai norėčiau pabrėžti, kad tai yra ne pagrindinė, o šalutinė tema.

Pagrindinė tema mums yra nepriklausomas, efektyviai ir greitai veikiantis visuomeninis transliuotojas – kad valdysenos pakeitimai neapsunkintų mūsų veiklos ir toliau leistų mums daryti permainas“, – akcentavo ji.

Darbą kaip LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė pradėjo 2018-ųjų balandžio 4 dieną. Parlamentinis LRT tyrimas jau buvo pradėtas sausį. Komisija išvadas parengė spalį, gruodį Seimas jas atmetė. Remiantis atmestomis išvadomis, nauja LRT įstatymo redakcija įregistruota jau sausio 2 dieną. Šiuo metu jai pritarta po pateikimo.

LRT generalinė direktorė konferencijoje kalbėjo, kad LRT įstatymas išties yra kiek senstelėjęs ir būtų galima jį atnaujinti, bet pabrėžė nesuprantanti, kam keisti valdymą, kuris ir taip yra efektyvus.

„Dabartiniai siūlymai yra dviprasmiški, nes užkrauna papildomų valdysenos organų LRT. Jų valdymo ir priežiūros funkcijos yra neaiškiai atribotos. Tai kritikuoja ir Europos transliuotojai. Steigiamas ombudsmenas – tai nėra blogai, bet jam suteikiamos labai didelės galios“, – vardijo visuomeninio transliuotojo vadovė.

Ji sakė pasigendanti diskusijos su pataisas iniciavusiais valdančiaisiais. Šiuo metu LRT vadovybė apie pataisas diskutuoti susitinka su įvairiomis Seimo frakcijomis.

Didžiąją dalį savo pasisakymo beveik metus pareigas einanti LRT generalinė direktorė vardijo, ką per tą laiką pavyko pasiekti: žurnalistikos kokybės augimas, tiriamosios žurnalistikos žanro atgaivinimas, naujienų tarnybų, interneto portalo atnaujinimas ir stiprinimas, etikos kodeksas, kurio sukūrimu pasirūpino patys žurnalistai, darbuotojų kvalifikacijos kėlimas, įvairūs nauji projektai ir t. t.

Lietuvos žurnalistų sąjungos organizuotoje Baltijos šalių konferencijoje „Visuomenės informavimo teisinio reguliavimo ir savireguliacijos iššūkiai profesionaliai žurnalistikai“.