Lietuvoje

2019.03.22 09:07

Landsbergis apie Karbauskio veiksmus: tai spaudimas VRK

ELTA2019.03.22 09:07

Politinės aistros dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytos kritikos premjerui neslūgsta. Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis mano, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis daro spaudimą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuri, gavusi Seimo nario Petro Gražulio ir R. Karbauskio skundą dėl sekmadienį vykusių rinkimų metu prezidentės D. Grybauskaitės išsakytos kritikos premjerui, sudarė grupę ir aiškinsis, ar šalies vadovė nepažeidė įstatymo.

„Keistas dalykas yra jo (R. Karbauskio. - ELTA) pareiškimas, kad jis tikisi, kad VRK įspės Grybauskaitę. Jeigu aš teisingai suprantu įstatymus, ten yra parašyta, kad Seimo nariai negali daryti jokios įtakos VRK. Tai dabar mes turime Seimo narį, pagrindinį „Agrokoncerno“ akcininką, kuris pirštu prikišamai parodė, kaip tai vertinti“, - „Žinių radijui“ sakė G. Landsbergis.

„Tai yra spaudimas, dėl to mes ir kreipėmės į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami įvertinimų“, - pabrėžė politikas. 

R. Karbauskis ketvirtadienį teigė, kad VRK įspės prezidentę D. Grybauskaitę.

„Aš tikiuosi minimaliai rezultato, kad prezidentė bus įspėta, kaip ir visi politikai, kad tą dieną, kada vyksta rinkimai, panašių pasisakymų būti neturėtų“, - ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.