Lietuvoje

2015.01.29 15:04

L. Graužinienė: V. Andriukaitis turėtų paviešinti ES nepasitenkinimą sukėlusį dokumentą

BNS, LRT RADIJAS2015.01.29 15:04

Lietuvos deleguotas už sveikatą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis turėtų viešai paskelbti Rusijai siųstą dokumentą, dėl kurio kilo nepasitenkinimas tarp Europos Sąjungos (ES) narių, sako Seimo pirmininkė.

Lietuvos deleguotas už sveikatą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis turėtų viešai paskelbti Rusijai siųstą dokumentą, dėl kurio kilo nepasitenkinimas tarp Europos Sąjungos (ES) narių, sako Seimo pirmininkė.

„Visą tą dokumentą jis turėtų paviešinti kaip komisaras, ir visos Europos Sąjungos valstybės, nes liečia ne tik Lietuvą, turėtų labai skaidriai ir aiškiai matyti dokumentus, kaip buvo pasielgta, nes komisarai turi atstovauti visoms valstybėms lygiai vienodai“, – ketvirtadienį interviu LRT Radijui sakė Loreta Graužinienė.

„O mums skausmingiausia, kad tai padarė mūsų komisaras, jeigu taip buvo, o jeigu ne, mes paskaitę dokumentą, įsitikinsime ir visai kitaip kalbėsime. Tada, kaip Seimo pirmininkė, sakyčiau, kad galbūt buvo įvykdyta provokacija prieš mūsų komisarą, bet šiandien, kol neturiu konkrečių dokumentų, kurie paneigtų komisaro veiksmą, negaliu jo ginti“, – kalbėjo L. Graužinienė.

Šią savaitę paaiškėjo, kad sausio viduryje Berlyne susitikę Europos Sąjungos (ES) Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato vadovas Ladislavas Miko ir Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) vadovas Sergejus Dankvertas tarėsi dėl embargo atšaukimo.

L. Miko perduotame laiške S. Dankvertui esą teigiama, kad pagal Rusijos draudimo atšaukimo mechanizmą ES išduotų veterinarijos sertifikatus, o Rusija, atlikusi patikras, spręstų, kurios valstybės narės juos atitinka.

V. P. Andriukaitis neigia, kad ketinama atsisakyti vieningos ES politikos. Jo teigimu, apribojimai turėtų būti nutraukti visoms ES valstybėms kartu.

„Faktas yra tas, kad, matyt, buvo kažkoks dokumentas, kurio pagrindu visas procesas prasidėjo. Už kiekvieną dokumentą vadovas yra atsakingas. Tikrai aš netikiu, kad be komisaro žinios galėjo išeiti toks rimtas dokumentas, kuris atvertų kelią kai kurioms valstybėms įvežti produkciją, o kitas izoliuotų. Komisaras turi labai atsakingai rūpintis visomis valstybėmis be išimties“, – ketvirtadienį kalbėjo L. Graužinienė.

Anot jos, jeigu ES narių nuogąstavimams nebūtų pagrindo, nebūtų skubiai surengtas žemės ūkio ministrų susitikimas.

„Jeigu kyla tokios diskusijos jau Europos lygiu, tam net susirenka ES žemės ūkio ministrai, vadinasi, pagrindas buvo. (...) Jeigu tikrai nebuvo tų dokumentų, buvo kokie nors kiti dokumentai, jie turėtų būti viešai paskelbti, kad nebūtų jokių interpretacijų“, – pabrėžė Seimo vadovė.

„Bet jeigu šito iki šiol nėra, žinote, žodžiu patikėti... tai per daug sudėtingas klausimas, kad buvo ar nebuvo, mes diskutuotume politiniu lygiu. Tai tikrai labai smarkiai atsilieps mūsų maisto pramonės gamintojams, svarbiausia, kad išskiriamos valstybės, kurios politiškai naudingos Rusijai išskirti, kad suskaldytų Europą priimant sprendimus užsienio politikos klausimais“, – kalbėjo L. Graužinienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

COVID-19 testavimas
COVID-19 TRUMPAI 9
Tarša Salanto upelyje likviduojama ir antradienį, ieškoma teršalų šaltinio
45

Lietuvoje

2021.03.02 09:58

Aplinkosaugininkai Salantuose aptiko nepažymėtą vamzdį, nešantį teršalus į tvenkinį Kretingos rajone

Salantuose paskelbta ekstremali situacija; atnaujinta 20.05
45