Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.29 21:26

Ant politikės dukters namo – antirusiški užrašai

ELTA 2015.01.29 21:26

Ketvirtadienio rytą Klaipėdos priemiestyje, Tauralaukyje, pastebėta, kad apipaišytas ir aprašinėtas baltas mūrinis namas, kuriame gyvena Seimo narės Irinos Rozovos duktė Valerija Ščerbina, praneša portalas VE.lt.

Ketvirtadienio rytą Klaipėdos priemiestyje, Tauralaukyje, pastebėta, kad apipaišytas ir aprašinėtas baltas mūrinis namas, kuriame gyvena Seimo narės Irinos Rozovos duktė Valerija Ščerbina, praneša portalas VE.lt.

Antirusiškas išpuolis siejamas su politikės pasisakymais ir 70-ųjų Klaipėdos miesto išlaisvinimo iš nacistinės Vokietijos metinių minėjimu.

Policija tiria incidento aplinkybes.

Seimo narė I. Rozova mano, kad įžeidžiamų užrašų didelėmis raudonomis raidėmis ant jos dukros balto namo trijų sienų ir raudonų žvaigždžių atsiradimas yra susijęs su jos darbu Seime. Pati ji gyvena bute Budelkiemio gatvėje.

Labiausiai I. Rozova išgyvena dėl savo 11 ir 7 metų anūkų, gyvenančių tame name, kurie rytą pamatė tokius užrašus.

„Norėčiau pasakyti, kad tai vandalų darbas, bet negaliu. Jeigu būtų nupiešta gėlytė, tai vienas dalykas, bet tokie užrašai... Manau, kad tai susiję su mano darbu. Nenorėčiau tuo tikėti, bet taip yra. Tai įvyko šiąnakt, būtent po vakar dienos, kai buvo minėjimas prie paminklo, kuriame turėjau galimybę pasisakyti. Matyt, kam nors nepatiko mano žodžiai. Jokių grasinančių žinučių negavau. Tačiau prieš tai buvo tiek visokių komentarų interneto portaluose. Dėl mane žeidžiančių komentarų maždaug prieš savaitę kreipiausi į prokuratūrą, bet ji atsisakė kelti bylą. Įsivaizduokite, kaip aš dabar turiu jaustis, kaip turi jaustis mano dukra. Čia ne materialinė žala. Vaikams padaryta tokia moralinė žala, nežinau, kada jie atsigaus. Ką norėjo pasakyti tie žmonės?“ – klausia Seimo narė.

Ji pati į prokuratūrą dėl šio incidento dar nesikreipė. Jos dukra iškvietė policiją. Ar kreipsis pagalbos į kolegas Seimo narius, I. Rozova dar nežino, bet ketvirtadienį jos partija parašys pareiškimą.

„Jeigu mes nesustabdysime tokių dalykų dabar, nežinau, kaip toli galime nueiti. Manau, turime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad taip negalima gyventi. Jau tiek metų mes čia gyvename. Kaip galima taip elgtis? Nejaugi mes turime galvoti, kad jeigu vienas niekšas taip padarė, kiti irgi taip gali padaryti? Jūs supraskite, kad tai labai rimti dalykai. Būtų labai gerai, kad tai būtų tik vandalai ir gėlytės“, – sakė I. Rozova.

Tokį iššūkį gyvendama Lietuvoje ji patyrė pirmą kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi