Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.28 18:42

Vyriausybė skyrė 126 tūkst. eurų vertės humanitarinės pagalbos Ukrainai

BNS 2015.01.28 18:42

Vyriausybė trečiadienį nusprendė skirti 126 tūkst. eurų vertės humanitarinės pagalbos Ukrainai.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė skirti 126 tūkst. eurų vertės humanitarinės pagalbos Ukrainai.

Iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento tvarkomo valstybės rezervo į Ukrainą bus siunčiama 50 elektrinių šildytuvų, po 100 sulankstomųjų lovų ir miegmaišių, du elektros generatoriai, po 10 ketaus kuro krosnelių ir palapinių. Jų bendra vertė siekia daugiau kaip 60 tūkst. eurų. Taip pat būtų gabenama 2 tūkst. vilnonių užklotų už daugiau kaip 23 tūkst. eurų.

Taip pat iš Sveikatos apsaugos ministerijos tvarkomo valstybės rezervo medicinos atsargų į Ukrainą keliaus 5 tūkst. kraujo maišų už 15 tūkst. eurų, rentgeno aparatas už 16 tūkst. eurų, priešinfekciniai ir antibakteriniai vaistai už maždaug 6 tūkst. eurų, karo palapinę už 4 tūkst. eurų ir vieną elektros generatorių už 2 tūkst. eurų.

Humanitarinis krovinys į Ukrainą turėtų būti skraidinamas Lietuvos Karinių oro pajėgų lėktuvu „Spartan“. Krašto apsaugos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius BNS nurodė, kad skrydis planuojamas kitą savaitę.

Įvairiai humanitarinei pagalbai Ukrainai Lietuvos Vyriausybė skyrė kelis šimtus tūkstančių eurų. Už juos į Ukrainą siųsti humanitariniai kroviniai, Lietuvoje gydomi Rytų Ukrainoje sužeisti kariai, į Lietuvą pakviesti karo našlaičiai. Humanitarinės pagalbos Ukrainai teikimu taip pat užsiima šalies nevyriausybinės organizacijos.

Lietuva taip pat perdavė Ukrainai ginkluotės elementų.

Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, karas Rytų Ukrainoje nusinešė daugiau nei 5000 gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi