Lietuvoje

2019.03.21 14:30

Liberalai vietoje Gailiaus į Antikorupcijos komisijos vadovus siūlo Glavecką

LRT.lt2019.03.21 14:30

Liberalų sąjūdžio frakcijos nariui Vitalijui Gailiui laimėjus Joniškio rajono mero rinkimus, ketvirtadienio ryte parlamentaras Antikorupcijos komisijai pateikė atsistatydinimo iš komisijos pirmininko pozicijos prašymą. Todėl frakcija siūlo profesoriaus Kęstučio Glavecko kandidatūrą eiti pirmininko pareigas.

„Net neabejoju, kad signataro, profesoriaus autoritetas ir išmintis parlamente yra labai reikalinga,  o kompetencija finansų ir ekonomikos srityse neabejotinai bus naudingos einant Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas”, - apie prof. K. Glavecką kalbėjo V. Gailius.

Inauguravus V. Gailių Joniškio rajono meru, Liberalų sąjūdžio frakcija sumažės nuo 12 iki 11 narių, tad sumažėjus kvotai, liberalus Antikorupcijos komisijoje atstovauti galės vienas frakcijos narys, iki šiol komisijoje dirba V. Gailius ir K. Glaveckas.

Apie tai, kad traukiasi iš Antikorupcijos komisijos vadovų V. Gailius pranešė trečiadienį. Dar tą pačią dieną liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas naujienų agentūrai BNS sakė, kad tikisi pats užimti šias pareigas, nors mano, kad tam nepritars Ramūnas Karbauskis.

V. Gailius Joniškio rajono mero postą iškovojo pirmajame savivaldos rinkimų ture, surinkęs daugiau nei 60 proc. rinkėjų balsų.

69-erių K. Glaveckas Seime su pertraukomis dirba nuo 1990-ųjų. Šios kadencijos Seime jis dirba Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotoju, yra Antikorupcijos komisijos narys.