Lietuvoje

2015.01.27 16:14

Teismas išteisino buvusį Nacionalinio kraujo centro vadovą

BNS2015.01.27 16:14

Teismas antradienį išteisino buvusį Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorių Vytenį Kalibatą dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Teismas antradienį išteisino buvusį Nacionalinio kraujo centro (NKC) direktorių Vytenį Kalibatą dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Vilniaus apylinkės teismo pirmininkė Loreta Braždienė BNS sakė, kad teismas konstatavo, jog V. Kalibatas nepiktnaudžiavo tarnyba ir nepažeidė teisės aktų.

„Byloje nustatyta, kad V. Kalibatas nepardavė nė vieno litro plazmos užsienio įmonei, užsienio įmonei pardavė kraujo preparatus, o prekybos kraujo preparatais nedraudė nė vienas teisės aktas“, – BNS teismo sprendimo motyvus perdavė L. Braždienė.

Teismas nustatė, kad iki V. Kalibato vadovavimo NKC, kraujo plazmos nuosėdos, kurių pardavimu buvo kaltinamas V. Kalibatas, buvo sunaikinamos, o byloje nagrinėtu atveju kraujo preparatų ir kraujo plazmos nuosėdų pardavimas vyko su Sveikatos apsaugos ministerijos žinia ir leidimu.

„Teismas nenustatė, kad V.Kalibatas, pažeisdamas teisės aktus, būtų pavėluotai pateikęs paraiškas Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai, vaistinių preparatų registracijai. Teismas pažymėjo, kad kaltinime nurodytu laikotarpu nebuvo teisės aktų, kurie reguliuotų kraujo preparatų gaminimą, išvežimą ir pardavimą“, – rašoma teismo sprendime.

Įtarimus V. Kalibatui pateikusi FNTT buvo nurodžiusi, kad ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog NKC sudarė sutartis su dviem Vokietijos gamyklomis, kurios Lietuvos donorų žmogaus kraujo plazmą turėjo perdirbti į keturis vaistinius preparatus. 2005–2009 metais iš Lietuvos buvo išvežta apie 40 tonų kraujo plazmos.

V. Kalibatui buvo pateikti kaltinamai piktnaudžiavimu ir tarnybos pareigų neatlikimu, kai išvežus į Vokietiją perdirbti žmogaus kraujo plazmą valstybei buvo padaryta beveik 1,1 mln. eurų (3,7 mln. litų) žala.

V. Kalibatas NKC nebevadovauja nuo 2013-ųjų lapkričio – jį poste pakeitė buvusi NKC rinkodaros vadovė, teisininkė Joana Bikulčienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt