Lietuvoje

2019.03.21 10:59

Premjeras apie Mažeikos kandidatūrą: tai žmogus, kuris nuo pirmos minutės dirbs rezultatyviai

ELTA2019.03.21 10:59

Premjeras Saulius Skvernelis, žadėjęs aplinkos ministro kandidatūrą skirti tik po Prezidento rinkimų, „valstiečio“ Kęstučio Mažeikos kandidatūrą į Aplinkos ministerijos vadovo postą prezidentei ketina pateikti jau artimiausiu metu. Premjero tvirtinimu, keisti nuomonę nėra blogai.

„Žmonės, kurie nekeičia nuomonės, atsižvelgdami į aplinkybes, būna pakankamai užsispyrę, o aš nesu užsispyręs. Tikrai manau, kad būtų galima darbuotis ir su laikinuoju ministru. (...) Yra tokia galimybė ir sutarimas, frakcijos sprendimas ir būtent tokio žmogaus reikia, kuriam nereikėtų nė vienos dienos galvoti, į kokią ministeriją jis atėjo, kokie iššūkiai laukia“, – teigė S. Skvernelis.

„Reikia žmogaus, kuris likus keturiems mėnesiams iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo jau nuo pirmos minutės galėtų rezultatyviai dirbti“, – Seime kalbėjo jis.

Aplinkos ministerija vadovo neturi jau nuo gruodžio pradžios, kai premjeras S. Skvernelis inicijavo Kęstučio Navicko pasitraukimą.

S. Skvernelis į laisvą aplinkos ministro vadovo vietą siūlė „socialdarbietės“ Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą, tačiau ją prezidentė Dalia Grybauskaitė atmetė argumentuodama tuo, kad kandidatei trūksta patirties ir kompetencijų.

Premjeras aštriai sureagavo į tokį prezidentės sprendimą, nes, pasak jo, prezidentė atmetė jau suderintą kandidatūrą. Tačiau, Prezidentūros teigimu, prezidentė nedavė jokių pažadų, kad I. Gudžiūnaitės kandidatūrai bus pritarta. Prezidentūra pabrėžė, kad D. Grybauskaitės sprendimą lėmė tai, jog susitikime I. Gudžiūnaitė neparodė vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių.

Aplinkos ministro pareigas laikinai eina energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.