Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Skaičiuos Lietuvos miškuose gyvenančius vilkus ir lūšis

LRT.lt2015.09.08 13:45

Vasario 3 d. ir 6 d. bus skaičiuojama, kiek vilkų ir lūšių gyvena Lietuvos miškuose, praneša Aplinkos ministerija.

Vasario 3 d. ir 6 d. bus skaičiuojama, kiek vilkų ir lūšių gyvena Lietuvos miškuose, praneša Aplinkos ministerija.

Vilkų apskaitą visuose šalies miškuose vykdys valstybinių miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Apskaitoje gali dalyvauti medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir Lietuvoje gyvenančių plėšriųjų žvėrių gausos ir apsaugos klausimams neabejingi gyventojai.

Vadovaujantis pernai aplinkos ministro patvirtintu Vilko apsaugos planu, Lietuvos vilkų populiacijos dydis ir paplitimas turi būti vertinami kasmet pagal vilkų apskaitos rezultatus.

Paprastai vilkų apskaita atliekama registruojant pėdsakus sniege, todėl ją galimą vykdyti tik esant tinkamoms oro sąlygoms. Apskaita kartojama du kartus, kas trys – keturios dienos. Pernai vilko populiacijos pagal pėdsakus apskaita nebuvo vykdoma dėl šiltų orų.

Siekiant tiksliau įvertinti vilkų ir lūšių populiaciją Lietuvoje, vasario 3 d. ir 6 d. šie gyvūnai bus skaičiuojami ne tik valstybiniuose, bet ir privačiuose miškuose.

Norintieji dalyvauti apskaitoje turėtų apie tai pranešti artimiausiai miškų urėdijai ar valstybinio gamtinio rezervato direkcijai. Daugiau informacijos rasite miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų tinklalapiuose.

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo