Naujienų srautas

Lietuvoje2015.01.27 09:56

Lietuva JT Saugumo Taryboje: pabaigti agresiją Ukrainoje yra Rusijos pareiga

LRT.lt 2015.01.27 09:56

Pirmadienį Lietuvos prašymu Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba aptarė šeštadienį įvykdytą Mariupolio miesto apšaudymą, kurio metu 30 žmonių žuvo ir 90 buvo sužeisti.

Pirmadienį Lietuvos prašymu Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba aptarė šeštadienį įvykdytą Mariupolio miesto apšaudymą, kurio metu 30 žmonių žuvo ir 90 buvo sužeisti.

„Mariupolio apšaudymas – daugiausiai aukų Ukrainoje pareikalavęs incidentas po liepos mėnesį numušto Malaizijos avialinijų lėktuvo MH17. Nepaisant to, Saugumo Taryba nesugebėjo vienbalsiai pasmerkti šio mirtino akto, nes Rusijai buvo kur kas svarbiau ginti nusikaltėlius nei pasmerkti kaltininkus“, – neeiliniame JT Saugumo Tarybos posėdyje sakė Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė.    

„Kaip gali būrelis ginkluotų kovotojų, neturintis jokių pajamų, prekybos ryšių ar biudžeto tęsti atakas, grobti naujas teritorijas, įgyti brangią modernią ginkluotę? Kaip gali Rusijos kariai žūti Ukrainoje, jei jie nėra įsitraukę į atakas? Tai, kad Rusija nė karto nepasmerkė separatistų veiksmų, nuolatinė parama kovotojams aiškiai liudija Rusijos tiesioginį įsitraukimą į karą Ukrainoje“, – posėdyje klausė ambasadorė R. Murmokaitė.

Lietuvos nuolatinė atstovė JT pakartotinai paragino Rusiją nutraukti paramą separatistams, rašoma pranešime spaudai. „Pabaigti karą Ukrainoje yra Rusijos pareiga. Ji turi nutraukti paramą separatistams, priimti tarptautinę Rusijos-Ukrainos sienos stebėseną, atitraukti savo pajėgas ir ginkluotę iš Ukrainos, vėl patvirtinti pagarbą Ukrainos suverenitetui, vienybei, nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui“, – pabrėžė Lietuvos ambasadorė.

Lietuvos nuolatinė atstovė atkreipė dėmesį, kad, nepaisant visų ugnies nutraukimo pažeidimų, Ukrainos vadovybė yra įsitikinusi, kad Minsko susitarimai yra vienintelis kelias, galintis atvesti šalį į taiką. Lietuvos ambasadorė pakartotinai paragino visas šalis, įskaitant Rusiją, neatidėliojant, be savavališko peržiūrėjimo, visiškai įgyvendinti Minsko susitarimus. Ambasadorė R. Murmokaitė pabrėžė, kad būtina užtikrinti galimybę tarptautiniams stebėtojams dirbti visoje Ukrainos teritorijoje, įskaitant Krymą, taip pat paleisti visus separatistų neteisėtai sulaikytus asmenis.

JT Saugumo Tarybos posėdyje pasisakęs JT Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas politikos reikalams Jeffrey Feltmanas pasmerkė ataką prieš civilius Mariupolyje ir apgailestavo, kad JT Generalinio Sekretoriaus raginimai deeskaluoti padėtį Ukrainoje, užtikrinti civilių gyventojų saugumą, lieka neišgirsti. JT atstovas atkreipė dėmesį, kad Mariupolio apšaudymas, kai buvo tyčia taikoma į civilius gyventojus, – tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimas. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos specialioji stebėjimo misija savaitgalį pateikė įrodymus, kad Mariupolis apšaudytas iš separatistų kontroliuojamos teritorijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi