Lietuvoje

2019.03.21 09:50

VRK nusprendė neperskaičiuoti balsų Elektrėnuose, kur pergalę lėmė 14 balsų skirtumas

BNS2019.03.21 09:50

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį nusprendė neperskaičiuoti balsų Elektrėnuose, kur pergalę dabartiniam merui liberalui Kęstučiui Vaitukaičiui lėmė 14 balsų skirtumas.

Perskaičiuoti antrojo turo balsus prašė tiek antra likusi rinkimų komiteto „Patriotų sąjūdis už Elektrėnų kraštą“ kandidatė Silva Lengvinienė, tiek rinkimų laimėtojas.

VRK ketvirtadienį konstatavo, kad balsams perskaičiuoti nėra teisinio pagrindo. Už perskaičiavimą balsavo keturi komisijos nariai, prieš buvo šeši ir vienas susilaikė.

„Prašymas yra visiškai nepagrįstas, konkrečios aplinkybės nenurodytos, kodėl priimtume sprendimą dėl perskaičiavimo. Prisiminkime ir mūsų praktiką, buvo ir mažesni skirtumai, ir ta pačia praktika vadovaudamiesi priėmėme sprendimą neperskaičiuoti“, – sakė teisingumo ministro deleguotas VRK narys Tauras Rutkūnas.

„Jie nenurodo, kad buvo kokių nors pažeidimų, nesklandumų skaičiuojant, tiesiog prašo perskaičiuoti „dėl šventos ramybės“, neišgirdau jokių argumentų, kodėl turi būti perskaičiuojama, nėra jokio teisinio pagrindo“, – teigė konservatorių atstovas komisijoje Vilius Semeška.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas nenumato pagrindo perskaičiuoti rinkimų balsus dėl nedidelio skirtumo tarp varžovų, priešingai nei Seimo rinkimų įstatymas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.