Lietuvoje

2019.03.21 08:18

Panevėžio prokuratūra pristatys baigtą tyrimą apie Panevėžio merą

Panevėžio prokuratūra ketina išsamiau pristatyti baigtą tyrimą, kuriame kaltinimai piktnaudžiavimu tarnyba pareikšti miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui. Jis savaitgalį buvo perrinktas antrai kadencijai, tačiau koks jo likimas šiame poste lieka neaišku.

R. M. Račkauskui pareikšti kaltinimai piktnaudžiavus tarnyba. Šis epizodas atskirtas nuo didesnės apimties ikiteisminio tyrimo, kuris dar tęsiamas. Šiame tyrime R. M. Račkauskas įtariamas dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo.

Beveik devynis mėnesius meras buvo nušalintas nuo pareigų, nušalinimas baigiasi. Vienas bylos epizodas keliaus į teismą. Detalesnę informaciją prokurorai žada pateikti ketvirtadienį per spaudos konferenciją.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos pradėjo pernai birželį. Įtarimai pareikšti R. M. Račkausko patarėjai Gintarei Maskoliūnienei, keliems verslo atstovams.

Įtariama, kad buvo duodami nurodymai tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešuosius pirkimus dėl plaukimo baseino statybos, požeminių konteinerių įrengimo ir rinkodaros programos „Atsinaujinantis Panevėžys“.

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas praėjusį sekmadienį perrinktas antrai kadencijai.