Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.20 21:40

Lietuva atsisveikino su Vytautu Balsiu-Uosiu

Lietuvos rezistentas, partizaninių kovų dalyvis, dimisijos majoras, Laisvės premijos laureatas Vytautas Balsys-Uosis palaidotas Kaune, Romainių kapinėse. Laisvės kovų veteranui buvo 96 metai.

Laisvės kovų bendražygiai, draugai, visuomenės veikėjai ir politikai atsisveikino su gyvąja legenda vadintu partizanu V. Balsiu-Uosiu.

Garbės sargyboje ir Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis.

„Imkime pavyzdį, nepamirškime ir supraskime, kad atmintis, tai ir yra amžinoji gyvybė“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Į paskutinę kelionę partizaną lydėjo Kauno įgulos kapelionas, majoras Tomas Karklys. Atsisveikinimo kalbas tarė ir Vytauto Balsio-Uosio bendražygiai, draugai.

„Tas žmogus yra realus didvyris, šiaip iš tikrųjų bet kur, bet kurioje visuomenėje, bet kuriose kitose aplinkybėse jis būtų tikrai didvyris ir tokių žmonių deja labai daug išėjo neįvertintų. Tai ačiū Dievui, kad Vytautas prisimintas bent jau paskutiniu metu“, – sakė V. Balsio-Uosio krikštasūnis Antanas Grigalavičius.

„Jis visą savo gyvenimą paaukojo Lietuvos laisvės ir Nepriklausomybės kovoms, buvo tikras pavyzdys ne tik mums, bet ir jaunimui“, – teigė Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas.

Panorama

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi