Lietuvoje

2019.03.20 19:29

Etikos sargų akiratyje – tarptautinės istorinės komisijos vadovas Račinskas

BNS2019.03.20 19:29

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovo Ronaldo Račinsko elgesio.

Teigiama, kad R. Račinskas galbūt priiminėjo įsakymus, kuriais pats sau skirdavo priedus ir priemokas, išleisdavo save atostogų bei komandiruodavo save į užsienio valstybes.

Tyrimas pradėtas gavus Vyriausybės kanceliarijos pateiktos vidaus audito ataskaitos duomenis.

R. Račinskas tikino, kad dar nėra informuotas apie tai, jog VTEK pradėjo tyrimą, todėl plačiau situaciją pakomentuotų tik susipažinęs su etikos sargų informacija ir gavęs klausimus raštu.

„Auditas buvo, aš paaiškinimus esu pateikęs (...) Aš vadovaujuosi sekretoriato galiojančiais nuostatais, kurie yra patvirtinti Vyriausybės nutarimu“, – BNS teigė R. Račinskas.

Tuo metu Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis teigia, kad šiuo metu svarstoma komisijos sekretoriatą pertvarkyti, kad būtų efektyvesnė jos veikla ir mažesnės sąnaudos.

„Buvo atliktas valdymo auditas ir svarstoma kaip veiklą padaryti efektyvesnę. Svarstoma komisijos sekretoriatą pertvarkyti, bet čia dar tik pati pradžia to svarstymo. Komisijos funkcijos reikalingos, jos bus užtikrintos“, – BNS sakė A. Stončaitis.  

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas įsteigtas 1999 metais. Nuo pat įkūrimo pradžios jam vadovauja R. Račinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.