Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvos ir Švedijos ministrai: reikia išlaikyti spaudimą Rusijai dėl Ukrainos

BNS2015.09.08 13:45

Vilniuje penktadienį susitikę Lietuvoje ir Švedijos užsienio reikalų ministrai pareiškė, kad suaktyvėjus smurtui Rytų Ukrainoje Vakarai turi tęsti sankcijas ir toliau spausti Rusiją pakeisti kursą.

Vilniuje penktadienį susitikę Lietuvoje ir Švedijos užsienio reikalų ministrai pareiškė, kad suaktyvėjus smurtui Rytų Ukrainoje Vakarai turi tęsti sankcijas ir toliau spausti Rusiją pakeisti kursą.

Pasak Švedijos užsienio reikalų ministrės Margot Wallstroem, Europos šalys turi laikytis sankcijų politikos ir tęsti dialogą su Rusija, nors ir sunku tai daryti.

„Tai sunku, kadangi nors mes matome, kad sankcijos yra svarbios ir jos veikia, bet mes iki šiol nepamatėme reikalingų pokyčių Rusijos elgesyje (...). Prieš ką nors keisdami turime įsitikinti, kad jie laikosi savo įsipareigojimų“, – spaudos konferencijoje sakė M. Wallstroem.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius taip pat sakė, kad svarbus dabartinės Vakarų politikos tęstinumas.

„Mes matom situaciją aštrėjančią, mes matom dar daugiau tragedijų, mes matome dar daugiau dėl to, kad toliau remiami teroristai ir toliau remiamos jų akcijos, matome, kokie procesais vyksta. Todėl mes turime išlikti nuoseklūs, vieningi ir tęsti toliau politiką bandant įtakoti situaciją, priverčiant pakeisti kursą“, – žurnalistams sakė ministras.

M. Wallstroem užsienio reikalų ministre paskirta po 2014 metų rudenį Švedijoje vykusių rinkimų. Tai pirmasis jos vizitas Lietuvoje.

Ukraina penktadienį pareiškė, kad „Rusijos teroristų grupės“ pradėjo naują puolimą fronte, padalijusiame karo nuniokotos šalies rytinį pramonės regioną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.