Lietuvoje

2019.03.20 19:08

Kęstutis Mažeika: gaila politikų, kurie sako, kad klimato kaita mums į gera

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.03.20 19:08

Kovo 20-oji – Žemės diena. Kaip teigia Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, jam vis dar tenka išgirsti nuomonių, kad klimato kaita bus naudinga, nes tada reiks mažiau mokėti už šildymą. LRT TELEVIZIJOS laidoje politikas kalbėjo ne tik apie aplinkosaugos problemas, bet ir užsiminė apie siūlymą tapti aplinkos ministru.

K. Mažeika sekmadienį pralaimėjo antrajame Savivaldos rinkimų rate kovą dėl Marijampolės mero posto. Jis teigia, kad net patys marijampoliečiai jam sakė, kad jo vieta Seime ir komitete yra tinkamesnė, nei mero pozicija. Politikas džiaugiasi gautu siūlymu tapti ministru ir turimu premjero ir frakcijos palaikymu.

Paklaustas apie tai, ar nebijo, jog jo kandidatūrą prezidentė taip pat atmes kaip Irmos Gudžiūnaitės, sakė, kad to nebijo ir tokiu atveju tiesiog tęstų savo darbus Seime.

Kalbėdamas apie opiausias aplinkosaugos problemas, komiteto pirmininkas išskyrė, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, egzistuoja daug klimato problemų, tačiau politikui vis dar keista girdėti žmonių pasakojimus, apie klimato kaitos naudą.

„Gaila man kai kurių politikų, kurie ir šiandien pasisako, kad klimato kaita mums bus tik į gerą, nes klimatas atšils, reiks mažiau už šildymą mokėti. Manau, kad tai paviršutiniška ir klaidinga nuomonė“, – sakė jis.  

Klimato kaitos neigiamą žalą, pasak politiko, įrodo pastarieji dveji metai, kai Lietuvai teko vienerius metus kęsti didelį lietaus kiekį, o pernai – milžinišką sausrą.

K. Mažeikos teigimu, miškai galėtų pagerinti padėtį, tai yra įrodyta ir moksliniais tyrimais.

Visas pokalbis – vaizdo įraše nuo 04.30 min.

Laba diena, Lietuva

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt