Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Premjeras: ministrė A. Pabedinskienė su iškeltais uždaviniais susitvarkys

BNS 2015.09.08 13:45

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius teigia manąs, kad Prezidentės ir Seimo opozicijos kritikos sulaukusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė „darbietė“ Algimanta Pabedinskienė gali eiti pareigas.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius teigia manąs, kad Prezidentės ir Seimo opozicijos kritikos sulaukusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė „darbietė“ Algimanta Pabedinskienė gali eiti pareigas.

„Manau, kad ministrė su iškeltais uždaviniais susitvarkys ir dirbs sėkmingai“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis tvirtino, kad A. Pabedinskienė aršios kritikos sulaukė, nes ėmėsi didžiulio darbo – sukurti naują Lietuvos socialinį modelį.

„Ministrė, kuri pradėjo organizuoti naujos programos parengimą, tai yra socialinio modelio sukūrimą, kas nebuvo daroma po nepriklausomybės atkūrimo, aišku, ji išsikėlė didžiulį iššūkį ir, manau, dėl to susilaukė didžiulės kritikos“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Jis pabrėžė, kad naujas socialinis modelis Lietuvai labai reikalingas.

„Šitas socialinis modelis Lietuvai yra labai reikalingas dėl to, kad Lietuvos darbo kodekse dar galioja kai kurie straipsniai iš sovietinių laikų. Kiekviena naujovė yra sunkiai priimama, manau, dažnai kritiškai, žiūrima atsargiai, abejojančiai“, – teigė premjeras.

Praėjusią savaitę Prezidentė Dalia Grybauskaitė per savo atstovą pareiškė, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) už 1,5 mln. eurų užsakytas mokslinis tyrimas, kuriam rengti įdarbinta ir 14 pačios ministerijos darbuotojų, yra „valstybės pinigų plovimas“. Po susitikimo su Prezidente ministrė A. Pabedinskienė pareiškė, kad bus nutrauktos abejonių sukėlusios sutartys. Tačiau vėliau ji tvirtino negalinti jų nutraukti nepažeidžiant įstatymų sudarytų sutarčių.

Prezidentė ministrei turėjo priekaištų ir dėl nevykdomos vaikų globos sistemos pertvarkos.

Šią savaitę su A. Pabedinskiene susitikę opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai pareiškė abejojantys, ar ministrė gali toliau eiti pareigas.

„Man atrodo, kad ministrė yra ant bedugnės krašto ir nedaug trūksta, kad ji nukristų nuo to kalno. Manau, kad atėjus pavasario sesijai, jeigu klausimas niekaip nebus sprendžiamas ir valdančioji koalicija nedarys jokių išvadų, gali būti keliamas klausimas ir dėl ministrės tinkamumo eiti pareigas“, – antradienį po frakcijos susitikimo su ministre žurnalistams sakė Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.

Jis vylėsi, kad žingsnių dėl A. Pabedinskienės imsis premjeras A. Butkevičius.

„Manau, kad premjeras, grįžęs iš atostogų, turėtų nors kartą išdrįsti ryžtingai vertinti situaciją, nevynioti į vatą ir pasakyti, ar jis palaiko ministrę, ar ne. Mes tada spręsime, ką tada daryti“, – kalbėjo E. Masiulis.

Lietuvos socialinio modelio projektą SADM užsakymu kuria Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto ir Socialinių tyrimų centro konsorciumas. Jo tikslas – tobulinti darbo rinką ir socialinę apsaugą reglamentuojančius teisės aktus taip, kad būtų didinamas užimtumas, gerinamas darbo santykių reguliavimas, skatinamos investicijos ir darbo vietų kūrimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi